به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه های نظام جمعه قوچان با اشاره به دیدار ائمه جمعه کشور با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حاشیه بیست و چهارمین اجلاس ائمه جمعه کشور اظهار داشت: نماز جمعه عامل همدلی و وحدت و محلی برای ذکر خدا و ترویج گفتمان انقلاب است و این مسائل دغدغه رهبر انقلاب برای نماز جمعه است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه محلی برای ترویج تقوا بوده اما نباید آن را صرفا زبانی بدانیم بلکه می بایست در تمام ابعاد زندگی و رفتارهایمان مشهود باشد، ادامه داد: پیگیری امور و مشکلات مردم از سوی ائمه جمعه نیز یکی دیگر از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است.

وی افزود: برخی انتظار دارند که امام جمعه می بایست صرفا خطبه ها را ایراد کنند و به سایر مسائل ورود پیدا نکند اما ورود به مسائل و پیگیری امور و مشکلات مردم شهرستان جزء وظایف ائمه جمعه و منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

خطیب نماز جمعه قوچان با اشاره به اقدام اخیر سپاه پاسداران در حمله به مقر تروریست ها تصریح کرد: طی چند روز گذشته سپاه پاسداران با اقتداری انقلابی و شجاعانه مقر تروریست ها را در اقلیم کردستان گلوله باران کرد که بسیار تحسین برانگیز بود.

وی با بیان اینکه دشمن از اقتدار نیروهای مسلح  جمهوری اسلامی ایران هراسان است و به خود می لرزد، خاطر نشان کرد: جریان اقتدارمدارانه ای در برابر استکبار جهانی در دنیا شکل گرفته است و اظهارات اخیر سید حسن نصرالله برای اقامه نماز در بیت المقدس مصداق آن بوده و ترس و لرز را به جان اسرائیل و همپیمانان آن انداخته است.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به سیاست های اخیر ایران در قبال اروپایی ها نیز یادآور شد: ما با هیچ کشوری مذاکره مجدد انجام نمی دهیم زیرا ما به طور کامل به  تعهدات خود در برجام عمل کرده ایم و می بایست طرف غربی نیز به 11 تعهد خود در برابر جمهوری اسلامی ایران عمل کند و بنابراین دلیلی برای مذاکره مجدد وجود ندارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با اشاره به تغییر رویکرد حاکمان سعودی نیز گفت: طی سالیان اخیر دلارهای عربستان در نیجریه و سایر کشورها با جریان مقاومت مقابله می کند اما اذعان حکام سعودی به اشتباهات خود و تاکید بر تعامل و گفتگو، نشان دهنده این است که گفتمان مقاومت نتیجه داده است.

وی با اشاره به رویکرد جدید منافقین بای جنگ روانی و تبلیغاتی نیز بیان کرد: منافقین در بستر اینترنت و فضای مجازی با هدف تقویت جنگ روانی و تبلیغاتی فعالیت می کنند و نکته جالب توجه این است که این منافقینی که با آمریکایی ها هم پیمان بوده و حتی در بازدید یکی از مسئولین آمریکایی از کمپ منافقین در آلبانی، با اهدا گل از وی استقبال کردند به فکر حضور در ایران و تشکیل حکومت می باشند.

حجت الاسلام والمسلمین دستجردی تاکید کرد: منافقین تنها راه مقابله با جمهوری اسلامی ایران را در فضای مجازی می دانند، بنابراین می بایست با آگاهی و هوشیاری در فضای مجازی حضور داشته باشیم و به محتواهای منتشر شده نیز دقت بیشتری داشته باشند و با تولید محتواهای مناسب و مفید از فضای مجازی که همچون شمشیری دولبه است، استفاده کنیم.

امام جمعه قوچان در پایان گفت: ارز مجازی دارای ویژگی های مثبت و منفی است زیرا میتوان به وسیله ارز مجازی تحریم های دشمنان  را دور زد اما پولشویی و کمک به تروریست ها نیز از ویژگی های منفی آن می باشد و نباید از این موضوع غفلت کرد و در چنین مسائلی می بایست در جهت منافع و مصالح گام برداشت و از سویی مراقب آسیب های آن بود.

انتهای پیام/