به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: از دنیا چیزی باقی نمانده جز ته مانده ظرف آبی که بیشتر ان را نوشیده باشند؛ پس به این دنیای زودگذر دل نبندید و خود را برای سرای ابدی مهیا کنید.

وی در ادامه تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن علیه خانواده را بازگشت به سبک زندگی اسلامی دانست و عنوان کرد: مشورت به عنوان یکی از اصول سبک زندگی اسلامی دارای آثار و برکاتی است که از جمله آنها می توان به ایجاد آرامش و شخصیت دادن به اعضای خانواده، رفع سوء ظن و بدگمانی، افزایش عزت نفس و خودباوری و تقویت روابط خانوادگی اشاره کرد.

امام جمعه درگز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع ائمه جمعه کشور گفت: تقوا در فضای مجازی و خودداری از نشر مطالب کذب و بدون منبع، تقوا در مسائل خانوادگی و روابط زوجین، جلوگیری از اسراف و تقوای زبان مواردی هستند که رهبری رعایت و اصلاح آنها را از تمام مردم خواستار شدند.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: در روزگاری که دشمن با تمام توان به دنبال ناامید کردن مردم نسبت به نظام و انقلاب است، مسئولین قوای سه گانه باید به تکلیف خود عمل کرده و با برنامه ریزی صحیح و اقدام انقلابی در جهت رفع بیکاری و برطرف شدن گرانی ها و مشکلات اقدام کنند.

وی ضمن تایید سخنان سید حسن نصرالله در سالروز جنگ 33 روزه با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: ایران هرگز از سوریه خارج نمی شود و اگر بنا باشد جنگی اتفاق بیفتد، با هزاران موشک اسرائیل را نابود خواهیم کرد.

امام جمعه درگز در پایان با اشاره به اولین پاسخ مقتدرانه سپاه به انگلیس و توقیف نفتکش حامل قاچاق سوخت مورد حمایت این کشور خاطرنشان کرد: انگلیس خباثتی را آغاز کرد اما پایان دهنده آن نخواهد بود و پاسخ های ایران اسلامی، او را به غلط کردن خواهد انداخت.

انتهای پیام/