به گزارش صبح توس؛ کمال سرویها، سرپرست دفتر شورای نگهبان خراسان رضوی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: باید در کشور خودمان رفاه عمومی ایجاد کنیم و افراد نباید دغدغه اشتغال و مسکن فرزندان خود را داشته باشند.

سرپرست دفتر شورای نگهبان خراسان رضوی بیان کرد: سوالی که در مورد عملکرد شورای نگهبان وجود دارد در مورد رد و تائید صلاحیت افراد است؛ در زمینه رد صلاحیت و تائید صلاحیت شورای نگهبان فرآیندی را تعریف کرده است.

سرویها با اشاره به اینکه ظلم و اجحافی به کسی نمی‌شود گفت: داوطلب زمان دارد اعتراض خود را مطرح و جواب شورای نگهبان را بشنود؛ امر ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی که قرار است دوم اسفندماه امسال برگزار شود از سوی وزارت کشور است؛ از 7 ماه قبل وزارت کشور اعلام می‌کند که داوطلبان مدارک را آماده کنند.

وی تصریح کرد: در آذرماه امسال قرار است ثبت‌نام مجلس صورت بگیرد و یک هفته تمام نامزدها وقت دارند که ثبت نام خود را صورت دهند و سپس 10 روز فرمانداران توسط هیئت‌های اجرایی خود زمان دارند مدارک مورد نیاز را بررسی کنند که مدارک مشکلی نداشته باشند و باید استعلامات لازم را صورت دهند.

سرپرست دفتر شورای نگهبان خراسان رضوی عنوان کرد: 5 روز بررسی صلاحیت صورت می‌گیرد و پنج روز نیز در فرمانداری به شکایت رسیدگی می‌شود و سپس اسامی رد و تائیدشدگان به هیئت نظارت استان ارسال می‌شود؛ در این مرحله ردشدگان حق دارند شکایت خود را به هیئت نظارت ارائه کنند و مستندات مجدد بررسی می‌شود.

سرویها با اشاره به اینکه توجه به خرد جمعی در شورای نگهبان در اولویت قرار دارد گفت: فرد معترض می‌تواند شکایت خود را به شورای نگهبان تهران ببرد و در آنجا نیز مستندات اخذ می‌شود و کلیه ردشدگان به وزارت کشور معرفی می‌شوند و در نهایت یک فرصت دیگر به ردشدگان داده می‌شود تا ظرف سه روز شکایت و اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند.

انتهای پیام/