به گزارش صبح توس؛ علی صدر صبح جمعه در همایش بزرگ پیاده روی معلولین نیشابور اظهار کرد: تنها ۳۰ درصد معابر شهری نیشابور برای جامعه معلولین ما بهسازی شده است و ۷۰ درصد باقی مانده که شامل تمامی فضاهای عمومی و ادارات می شود نیازمند توجه‌بیشتر مسئولین هستیم. 

وی افزود: مناسب سازی تنها برای افراد معلول نیست بلکه تمامی افراد جامعه ممکن است در مقاطعی به دلیل آسیب های مختلف بخشی از توانایی خود را از دست بدهند و همه نیز به سن سالخوردگی می رسند، لذا توجه به این مهم امری ضروری است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور هدف از برگزاری این مراسم را حساس تر شدن مسئولین، تغییر نگاه عموم جامعه و از انزوا خارج شدن معولین دانست و خاطر نشان کرد: نادیده گرفتن معلولین جامعه باعث می شود ازز این‌جامعه با استعداد در حوزه تولید، بهره وری و اشتغال بی بهره بمانیم.

شهردار نیشابور نیز در این مراسم گفت: شهرداری برخی فعالیت ها را جهت بهسازی معابر شهری انجام داده است اما امروز خودم شرایط سخت تردد معلولین در شهر را تجربه کردم و از این پس برای مهم‌ بیشتر تلاش خواهیم کرد.

علی نجفی افزود: برای تردد راحت تر معلولین به زودی اتوبوس ویژه معلولین را راه اندازی خواهیم کرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک هفته بهزیستی به جامعه معلولین نیشابور گفت: در حال بررسی طرح مناسب سازی مسیر های رفت و آمد برای معلولین در مجلس هستیم تا معلولین از حداقل حق خود برای انجام دادن کارهایشان‌ بهره مند باشند و خوشبختانه اغب سازمان ها به اهمیت این موضوع پی برده اند‌. 

حمید گرمابی افزود: سال گذشته با مصوبه مجلس یارانه های معلولین افزایش داشت اما با توجه به تورم جامعه ارزش آن‌پایین آمده و باید برای افزایش آن دوباره تلاش کنیم. 

وی بیان کرد: با غربال مناسب فرزندان تازه به دنیا آمده یا قبل از تولد باید از معلولیت های بیشتر جلوگیری کنیم که البته هم اکنون بررسی های ژنتیکی گران است و باید به سمت استفاده بهینه از آن برویم.