به گزارش صبح توس؛ سعیدرضا جندقیان ظهر امروز در گردهمایی بزرگ دهیاران شهرستان های نیشابور و فیروزه در محل اردوگاه شهید رجایی باغرود گفت: از شما دهیاران حاجت های فراوانی را گرفته ام و دعا می کنم بیشتر و بیشتر در خدمت مردم روستا و شما باشم.

وی تصریح کرد: جاهلان در برابر تغییرات دنیا مقاومت می کنند و توصیه می کنم با افرادی که تشعشعات منفی می دهند ارتباط نگیرید.

معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: کسانی‌که می‌خواهند و می‌‌توانند ستاره های سیستم هستند، ولی کسانی هستند که می خواهند ولی نمی توانند، این ها وفاداران به سیستم هستند اما کسانی که می توانند ولی نمی خواهند، این ها گرگ های نظام و سیستم هستند و باید پاهای آن ها را قطع کرد، این ها دزدها، خائنین و بیماران درون سیستم هستند.

جندقیان ادامه داد: ما کارمندهای مردم هستیم نه دولت، ما برای مردم استخدام شده ایم.

وی خاطر نشان کرد: ۳۷ هزار و ۹۹ نفر کل دهیاران کشور است ولی دهیاران حدود ۳۵ هزار نفر هستند و این به علت مدیریت چند روستا توسط یک نفر است.

معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ادامه داد: امنیت شغلی دارای چند بازه مختلف است،‌استخدام یک مدل آن است ولی این اتفاق برای شما نخواهد افتاد.


بنای دولت این است که سالی هشت درصد در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها نیروهایش را کاهش دهد

جندقیان گفت: بنای دولت این است که سالی هشت درصد در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها نیروهایش را کاهش دهد.

وی خاطر نشان کرد: اما برای امنیت شغلی بدانید که ۷۲ درصد از دهیاران در آخرین انتخابات ابقاء شدند و چهار درصد جابجا شدند.

وی افزود: ترمز اصلی توسعه در روستاهای ژاپن این بود که می گفتند پارتی بازی در آن جا زیاد است، فکر‌ نکنید دنیا گل و بلبل است. ما از خدمات زیر بنایی در روستاها در صدر و بالای ۹۰ درصد هستیم.

جندقیان تاکید کرد: واژه خودفکایی معمولا به  بی‌نیازی نسبت به دیگران معنا می شود که درست است، ‌اما تغییر رویکرد یعنی تغییر معنا، خودکفایی یعنی نیاز دیگران به ما.

معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصریح کرد: لایحه دهیاری ها سال ۷۸ مطرح شد ولی خوشبختانه ۲۰ روز پیش در کمیسیون خاص کلان شهرها مطرح شد و به دولت ارائه شد که به دهیاری ها ساختار می دهد و امیدواریم طی ۶ تا یک سال آینده به تصویب مجلس برسد.

دهیاران می توانند از پاداش پایان خدمت استفاده کنند

وی گفت: در این طرح دهیاران می توانند از پاداش پایان خدمت استفاده کنند و در حال رایزنی هستیم که بیمه دهیاران پاره وقت را تمام وقت کنیم که نیازمند بودجه ۵۶۰ میلیارد ریال است.

جندقیان افزود: در حال رایزنی برای افزایش تعداد دهیاران تمام وقت هستیم.

حمید گرمابی، نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در ادامه این برنامه گفت: دهیاران نماینده عالی دولت در روستاها هستند و قطعا برگزیده مردم و دارای مقبولیت بالا در نزد مردم هستند و می توانند جهت پیشرفت آبادانی روستاها تلاش کنند.

وی با اشاره به مشکلات تبصره هشت خاطر نشان کرد: لایحه طرح جامع دهیاری روستاها در حال میگیری است تا بسیاری از مشکلات دهیاران در این تبصره کاهش یابد و مدت ها پیگیر این موضوع بوده ایم تا به صحن مجلس بیاید و تصویب شود.

هاجر چنارانی نیز گفت: هر روستا می‌تواند یک طرح و ایده داشته باشد و در هر روستا استعدادها و پتانسیل ها داریم که آن ها را باید دهیاران شناسایی کنند.

وی تاکید کرد: دهیاران باید از این پتانسیل‌ها در مشاغل مختلف بهره ببرند. در حال پیگیری راه‌اندازی بزرگترین مرکز پرورش شترمرغ شرق کشور در نیشابور هستیم، همچنین بزرگتین مرکز دام شرق کشور طی چند روز آینده در نیشابور افتتاح خواهد شد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دهیاران باید متحد شوند تا مشکلات آنان به حداقل برسد و ما را یاری کنند تا لایحه دهیاران که به مجلس آمده است در صحن به تصویب برسد.

انتهای پیام/