به گزارش صبح توس؛ رضا رحمانی عصر امروز در جمع صنعتگران، کارآفرینان و اصناف و بازاریان تربت حیدریه اظهار کرد: امروز یک انسجام و همدلی در بین مجموعه شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه را دیدم و به نظرم رمز موفقیت همین است و پیش شرط توفیق ما همین همدلی بوده که آثار آن را می بینیم.

 

وی افزود: یکی از نتایج این است که میزان میانگین بیکاری در این شهرستان ها از میانگین بیکاری در کشور کمتر است.

 

رحمانی با اشاره به اینکه امسال، به گفته مقام معظم رهبری، سال رونق تولید است، بیان کرد: باید باور داشته باشیم رونق تولید مشکلات کشور را حل می کند و آن موقع همه افراد با مسوولیت های متفاوت به وظیفه خود عمل خواهند کرد و فرمایشات رهبری محقق می شود.

 

وی گفت: به جای اینکه انقباضی عمل کنیم باید تولید را رونق بدهیم لذا اگر نقدینگی را تبدیل به کالا و خدمات کنیم منجر به تورم و گرانی می شود.

 

وی به ضعف در زیر ساخت های اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: اقتصاد ما فقط متکی به منابع طبیعی است اما کشورهای اروپا به منابع انسانی و دانشی و علمی اتکا دارند، لذا باید به این سمت حرکت کنیم که از منابع انسانی و علمی و دانش بنیان در تولید ثروت و اشتغال پایدار استفاده کنیم.

 

وزیر صنعت با بیان اینکه از ورود کالاهای تولید داخل ممانعت می کنیم، افزود: امسال ۱۴۸ قلم به اقلام وارداتی ممنوع افزوده شده و هر جا بدانیم که در داخل تولید مناسب وجود دارد از ورود آن محصول ممانعت خواهبم کرد، لذا تقاضا داریم که چنین ظرفیت هایی به ما گزارش شود‌.

 

وی بیان کرد: هرکجا واحد تولیدی ایجاد می شود باید برای اشتغال خود از نیروی انسانی و تجهیزات و امکانات همان منطفه تامین شود یعنی اگر فولاد رخ در تربت حیدریه راه اندازی شود باید نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات از روستاها و شهرهای اطراف این منطقه و نهایت خراسان تامین شود.

 

انتهای پیام/