به گزارش صبح توس؛ مراسم افتتاحیه هشتمين گردهمایی مدیران مراکز فضای مجازی سپاه‌های استانی سراسر کشور، ظهر امروز در مشهد مقدس برگزار شد.

مسلم معین، رئیس سازمان فضای مجازی بسیج در این مراسم گفت: شبكه مردمي سازمان فضای مجازی بسیج در كنار مراكز تخصصي اين سازمان از سال گذشته فعالیت‌های شاخصي در لايه هاي مختلف فضاي مجازي داشته است و  پایشهای تخصصی انجام شده در این خصوص، نشان می دهد اين فعاليت ها در طول بحران سازي هاي سال ٩٧ به حضور هوشمندانه و اثر بخش مردم در فضاي مجازي و خنثي شدن نقشه هاي دشمن در اين فضا انجاميده است. بر خلاف نقاط عطف مواجهه جريانات معارض با انقلاب اسلامي در دهه ٨٨ تا ٩٦، كه فضاي مجازي مخصوصا در پلتفورم هاي اصلي شبكه هاي اجتماعي در اختيار جريان هاي معارض بود. 


وی در ادامه بیان کرد: در یک سال اخیر، با حضور شبکه مردمی بسیج و حضور هوشمندانه مردم پایه در فضای مجازی، تغییر موازنه قدرت در شبکه های اجتماعی ایجاد شده است تا روايتگري كاذب دشمن جاي خود را تا حد قابل توجهي به بيان حقايق بدهد.

معین افزود: هر چند بستر فعلی فضای مجازی در اختیار دشمن است، اما در بحرانها به برکت شبکه مردمی بسیج یک مدیریت بحران با تعریف کارشناسی و دقیق از عرصه‌های مختلف فضاي مجازي شکل گرفته است.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج همچنین تأکید کرد: در مورد شبکه ملی اطلاعات باید این نکته را اشاره کنم که عملیاتی واجرایی کردن آن در توان و اختیار و اراده دولت است و ما مطالبه گر منویات رهبری در گام دوم انقلاب در این خصوص هستیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های بسیج در نهضت سواد فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و تولیدات تخصصی فضای مجازی در اختیار سایر مجموعه‌های توانمند و اثر بخش انقلابی قرار دارد و البته مطالبه گري ما علاوه بر دولت از معدودي از مجموعه هاي انقلابي كه در دهه اخير علي رغم فراهم بودن شرايط براي آنها نسبت به امكانات در اختيار بهره ور عمل نكرده و در تحقق منويات رهبر انقلاب كم توفيق بوده اند به قوت خود باقي است.

انتهای پیام/