به گزارش صبح توس؛ سید خلیل منبتی معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی با اعلام ویژه برنامه‌های این معاونت در شب و روز میلاد حضرت رضا(ع) عنوان کرد: از آنجایی که حرم مطهر رضوی یک ظرفیت‌ عظیم فرهنگی برای جهان اسلام است و اثرگذاری قابل توجهی بر زائران و مجاوران دارد تلاش کردیم در این ایام به نحو شایسته از این فرصت برای توجه همگان به این قطب عظیم فرهنگی و معنوی و شناساندن هر چه بیشتر معارف اهل بیت(ع) به ویژه سیره حضرت رضا(ع) استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه با نزدیک شدن به ایام ولادت حضرت رضا(ع) ویژه برنامه‌های حرم مطهر به بالاترين حد خود رسيده است، گفت: در شب میلاد حضرت ثامن الائمه(ع) و از ساعت 17:30 مردم ولایی مشهد به همراه خدام بارگاه منور رضوی، مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر را طی کرده و با ورود به اماکن متبرکه ضمن عرض تبریک و تهنیت به محضر این امام همام با شاخه‌های گل مضجع شریف امام رضا(ع) را گلباران می‌کنند.
منبتی افزود: طبق سنت چند صد ساله و در شب و روز میلاد، آیین نقاره نوازی بر فراز نقاره‌خانه بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) اجرا می‌شود و به زائران بشارت عید ولادت امام رئوف را می‌دهند.
وی با اشاره به توزیع بسته‌های متبرک در بین زائران و مجاوران اظهار کرد: خدام این بارگاه منور در شب و روز میلاد با توزیع بیش از 500 هزار کیک، نبات و شیرینی از زائران و مجاوران پذیرایی خواهند کرد.