به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: انسان با تقوا فردی است که در کنار تقوای فردی و اجتماعی، به اقوام و خویشان خود توجه داشته و نیاز آنها را رسیدگی کند.

وی در ادامه با تبریک ولادت امام رضا (ع) گفت: توجه به نماز اول وقت و نماز شب، تلاوت منظم قرآن، حفظ عزت نفس و کرامت نیازمندان در هنگام مراجعه به ایشان و مبارزه دائمی و خستگی ناپذیر با طاغوت زمان از جمله مهمترین خصایص حضرت رضا (ع) است؛ زیارت با معرفت ایشان ثواب زیارت پیامبر (ص) را داشته و بهشت را بر انسان واجب می کند.

امام جمعه درگز عفاف و حجاب را یکی از ابزارهای دشمنان در مبارزه با اسلام دانست و عنوان کرد: دشمن در تلاش است تا با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای، زنان و دختران ما را دچار فساد و بی بند و باری کرده و بنیان خانواده ها را از هم بپاشد.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: البته افراد بی حجاب دو نوع هستند؛ عده ای که فرهنگ خانوادگی آنها از ابتدا به همین سبک بوده و نیاز به کار علمی و ارشاد دارند و عده اندکی که عمدا و برای دهن کجی به اسلام و اشاعه فحشا این کار را انجام می دهند؛ دادستانی و نیروی انتظامی باید وظایف خود را در قبال این گروه حداقلی به درستی انجام داده و با آنها برخورد قانونی کنند.

وی شورای نگهبان را پشتیبان مردم و نظام و خوار چشم دشمنان و بدخواهان خواند و تاکید کرد: شورای نگهبان ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام و حافظ قانون اساسی است؛ تمام توطئه های بدخواهان علیه این نهاد مقدس به واسطه ارزشی است که در حفظ نظام دارد.

امام جمعه درگز عنوان کرد: میلیون ها نفر در غرب آفریقا به واسطه اقدامات گسترده شیخ زکراکی به مکتب اهل بیت پیوستند، اما امروز وابستگان رژیم صهیونیستی و انگلیس، علاوه بر فتنه انگیزی های فراوان علیه خانواده و پیروان او؛ اجازه درمان این روحانی انقلابی که در سخت ترین شرایط جسمی به سر می برد را نمی دهند؛ ما نمازگزاران جمعه از سازمان کنفرانس اسلامی می خواهیم که با فشار بر حکومت نیجریه جهت انتقال هر چه سریعتر ایشان به بیمارستان اقدام کنند.

وی در پایان با اشاره به خیانت انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی خاطرنشان کرد: البته این استعمار پیر خباثت های زیادی از جمله حمایت از صدام، اجرای طرح ها و نقشه های براندازی و حمایت از فتنه گران را انجام داده اما باید بدانند که این دزدی دریایی آنها بی پاسخ نخواهد ماند و با اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران، همچون آمریکا به غلط کردن خواهد افتاد.

انتهای پیام/