فرزاد فتاحی در گفت و گو با خبرنگارصبح توس اظهار داشت: دهمین دوره ورزش های زورخانه ای و پهلوانی که در بردسکن برگزار شد، برنامه ای زیبا بود و حضور حداکثری مردم در این برنامه، همه را وادار به تحسین این حرکت فرهنگی کرد.

وی با بیان اینکه حضور مسئولان استانی و کشوری شهرستانی نشان از اهمیت این برنامه دارد، خاطرنشان کرد: این کار می تواند یک نقطه عطفی در ورزش باستانی کشور باشد و در هیچ کجا این برنامه و استقبال پرشور مردمی را نمی بینید.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی همچنین در ادامه تصریح کرد: این استقبال پرشور می تواند به توسعه و رشد ورزش باستانی که ورزش اصیل ما ایرانی ها است کمک کند و امیدواریم با توسعه گود های زورخانه در سطح استان و افزایش تعداد ورزشکاران روز به روز شاهد رشد این ورزش اصیل مان باشیم.

وی با بیان اینکه از همه نظر داریم به ورزش باستانی کمک می کنیم به لحاظ توسعه زیرساخت در تمام شهرستان فعال هستند و گود زورخانه داریم و در برخی از شهرستان چندین گود در حال ساخت داریم، اذعان کرد: در بحث اعزام ورزشکاران به مسابقات قهرمانی و تیم های ملی حضور خوبی داریم.

فتاحی با اشاره به اعتبارات ورزش استان و با بیان اینکه اعتباراتی که به هیئت های ورزشی در سال 97 داده شد با یک رشد 52 درصدی مواجه بود، عنوان کرد: حدود 6 میلیارد تومان نسبت به سال 96 اعتبار بیشتری گرفتیم و توانستیم تمام این پول را به شهرستان ها و هیئت ها تزریق کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید از شهرستان ها سوال شود که اعتباراتی که به آنها اختصاص پیدا کرد چه مقدار رشد داشته است، تشریح کرد: شهرستان های خراسان رضوی امروزه دیگر مشکل بدهی ندارند و همه هیئت ها و ورزش های همگانی و قهرمانی را مورد حمایت قرار دادند و در سال جاری قطعاً کمک های بیشتری را به شهرستان ها خواهیم داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به پروژه های نیمه تمام ورزش و جوانان خراسان رضوی، بیان کرد: 150 پروژه نیمه تمام داریم که از این تعداد حدود 40 پروژه در سال جاری به بهره برداری می رسد و 50 زمین چمن مصنوعی در سطح استان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی در پایان با بیان اینکه در سال 98 بالغ بر 90 پروژه ورزشی افتتاح خواهد شد که در تاریخ ورزش استان بی نظیر خواهد بود، خاطرنشان کرد: با حمایت وزیر ورزش و جوانان و استاندار خراسان رضوی اعتبارات ما رشد خیلی خوبی دارد که قطعاً اثرات آن را در ورزش استان خواهید دید.

انتهای پیام/