محمد روحانی، مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: سپاه پس از مرحله بحران سیل وارد مرحله دوم که ساخت و مرمت منازل سیل‌زدگان شده است که در این مرحله در قالب طرح جهاد همبستگی عملیات مرمت و احداث ۲۰۰۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان کل کشور را آغاز کرد.

وی افزود: از 1000 واحد سهم خراسان رضوی برای بازسازی مناطق سیل زده استان های گلستان و خراسان رضوی  تعداد 400 واحد مرمتی و 150 واحد احداثی سهم خراسان رضوی در بازسازی منازل استان گلستان است .

وی افزود: در استان گلستان تا کنون 100 واحد مرمت گردیده است که 50 واحد تحویل صاحبان آن شده و 50 واحد دیگر به ترتیب در روزهای آتی تحویل صاحبان آن خواهد شد .

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی ادامه داد: در این مرحله سازمان بسیج سازندگی سپاه امام رضا(ع) فهرستی بالغ بر ۲۰۰۰ واحد که توسط بنیاد مسکن شناسایی شده بود دریافت کرده و در قالب چندین تیم شناسایی در محل شهرستان گنبدکاووس کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: با تفاهمنامه های جدید با کمیته امداد و بهزیستی تعداد 70 واحد احداثی نیز در دستور کار جهادگران قرار گرفته که مراحل پی کنی و اجرای فونداسیون آن انجام گردیده است.

روحانی تصریح کرد: پس از بررسی چند روزه فهرستی در حدود ۱۵۰ نفر افراد نیازمند با اولویت مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و سپس افراد ضعیف را شناسایی شده و کار خود را با چند تیم از گروه‌های جهادی آغاز کرد.

وی بیان کرد: بسیج سازندگی خراسان رضوی پس از خرید مصالح در روستاهای بی‌بی شیروان ،قوچ مراد و سرپل مرمت را شروع و در بازه حدود ۱۵ روزه ۵۰ منزل را مرمت و تکمیل جهت بهره‌برداری مددجویان تحویل آنان داد و در حال حاضر حدود ۵۰ منزل جهت مرمت در دست اقدام و تا چند حدود ۱۰ روز آینده تحویل مددجویان می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی خاطرنشان شد: همچنین جهت ساخت منازل مددجویان بهزیستی ۳۵ نفر توسط بهزیستی شهرستان معرفی‌شده و شناسایی توسط کارشناسان سازمان بسیج انجام و پی‌کنی آن جهت فونداسیون شروع شده است.

روحانی با بیان اینکه در حال انعقاد تفاهم با کمیته امداد جهت احداث حدود ۵۰ منزل مسکونی برای مددجویان گنبدکاووس هستیم، افزود: حدود ۲۰ مورد احداث منزل مددجویان عادی با اولویت افراد ضعیف نیز در دستور کار است و شناسایی آن انجام شده و تفاهم با اکثر مالکین صورت گرفته که انشاالله طی چند روز آینده عملیات اجرایی آن انجام می‌شود.

انتهای پیام/