به گزارش صبح توس؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دفتر امام جمعه مشهد ضمن ارائه گزارشی از سرکشی به مناطق مرزی خراسان رضوی و آمادگی نیروهای مسلح استان برای تأمین امنیت مرزهای شرقی کشور، اظهار کرد: همه می‌دانند جمهوری اسلامی هیچ علاقه‌ای به درگیری ندارد اما ذره‌ای از آرمان‌ها و اهدافمان کوتاه نمی‌آییم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که نیروهای مسلح وضع مناسبتی دارند، افزود: تلاش می‌کنیم هر روز وضعیت دفاعی‌مان بهتر شود و در شأن نیروی مسلح کشور وابسته به امام زمان (علیه‌السلام) باشیم.

نیروهای مسلح در خراسان رضوی یکپارچه و مخلص هستند

 آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در ادامه این دیدار ضمن تمجید از زحمات نیروهای مسلح در برقراری نظم و امنیت در کشور، اظهار کرد: این مملکت، مملکت امام زمان است و فرماندهی سپاه امام زمان (علیه‌السلام)، بالاترین ارزش برای شما هست.

وی به ارتباط و هماهنگی دستگاه‌های قضایی و امنیتی استان اشاره کرد و گفت: نیروهای نظامی خراسان رضوی در بحران‌هایی که به وجود آمده از یکپارچگی آمیخته با اخلاص برخوردار بودند و کوچک‌ترین نقطه اشکالی نه در یکایک عناصر سپاه و ارتش و نه در خود جریان وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در مورد حاشیه شهر مشهد و اقداماتی که برای بازگشت حاشیه‌نشینان به شهرها و روستاهای خود انجام گرفته، اشاره کرد و افزود: مردم در بسیاری مناطق سال‌ها کشاورزی و دامداری می‌کردند و مشکلی برای طبیعت ایجاد نشده بود.

وی اضافه کرد: اگر جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در برخی مناطق استان در طرح آبخیزداری تجدید نظر کنند و مراتع برای بومیان به شکل مدیریت شده آزاد شود، بسیاری روستاییان از حاشیه شهرها به روستاهای خود بازمی‌گردند و وضعیت اشتغال و زندگی‌شان حل می‌شود.

انتهای پیام/