مرضیه علیزاده در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تاکید بر لزوم فعالیت گسترده در خصوص ترویج عفاف و حجاب اظهار کرد: روشهای سنتی دیگر پاسخگوی نیاز جامعه جوان امروزی نیست و باید برای نشان دادن ابعاد مختلف حجاب به سمت روشهای جدید و جذاب حرکت کنیم.

وی افزود: در همین راستا تلاش کردیم یک گروه فرهنگی در شهرستان درگز راه اندازی کنیم که به صورت تخصصی بر روی موضوع حجاب فعالیت داشته و گروههای مختلف بانوان را مورد پوشش برنامه های خود قرار دهد.

موسس گروه فرهنگی نورا گفت: این گروه که استارت اولیه آن حدود سه سال پیش در حلقات صالحین بسیجیان خواهر زده شد، تاکنون موفق شده تاثیرات بسیار مثبتی را بر روی قشر کودکان، نوجوانان و جوانان داشته باشد.

علیزاده تبیین کرد: در بخش کودکان توانسته ایم با اجرای بازی، قصه گویی، آتلیه عکس حجاب و پخش اسلاید، موضوع حجاب و زیبایی های آن را در ذهن ها نهادینه کنیم؛ معتقدیم اگر دختری از دوران کودکی تاثیرات مثبت حجاب را درک کرده و به زیبایی های آن پی ببرد قطعا در آینده هیچ گاه دست از حجاب برنخواهد داشت.

وی ترویج حجاب بین دختران جوان و نوجوان را کار پیچیده و دشواری دانست و عنوان کرد: اگر در زمینه چرایی عفاف و حجاب مطالعه و علم کافی نداشته و نتوانیم با مخاطب خود ارتباط دوستانه برقرار کنیم، نه تنها تاثیری بر این قشر نخواهیم داشت بلکه تاثیر منفی آن به مراتب مخرب تر و خطرناک تر خواهد بود.

این بانوی فعال فرهنگی اظهار کرد: برنامه های ما در بخش نوجوانان به چند بخش رفع شبهات، ارائه ملزومات حجاب های جدید، غرفه حجاب آرایی، آموزش بستن شال و روسری، تبدیل رایگان چادر ساده به چادرهای جدید و مسابقات کتابخوانی تقسیم می شود که تاکنن به شدت مورد استقبال دختران جوان و حتی افرادی که اصلا حجاب را قبول ندارند قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: متاسفانه تنها مشکل پیش روی ما نداشتن اعتبار است؛ طرح های بسیار زیادی را مد نظر داریم که خلأ آنها در شهرستان حس می شود و در صورت تحقق این طرح ها، وضعیت حجاب شهرستان تغییرات بسیاری خواهد کرد اما هزینه های پیش رو، ما را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

انتهای پیام/