به گزارش صبح توس؛ معاون فرهنگی شهردار مشهد روز گذشته پس از توهین به خبرنگاران در نشست خبری شهردار در یک مکالمه تلفنی که روی بلندگو و در سالن نشست خبری در حال پخش بود، به‌صورت رسمی استعفا داد.

دقایقی قبل شهردار مشهد در جمع خبرنگاران در هتل پردیسان مشهد حاضر شد و گفت: بابت اتفاق بد دیروز و حواشی آن یک سری نکات دارم.

محمد رضا کلائی ادامه داد: اتفاق دیروز نامناسب بود و فارغ از اینکه زمینه این خطا مربوط به چه کسی بود جای عذرخواهی دارد و من بار دیگر از خبرنگاران و افکار عمومی عذرخواهی می‌کنم.

وی اظهار کرد: بعد از اتفاق دیروز، در فاصله زمانی کمی، زارعی نسبت به موضوع ابراز تاسف کرد و استعفا داد، اما با توجه به اینکه پایان وقت اداری بود و لازم بود با وی در مورد این تصمیم صحبت کنم، اما در نهایت اکنون اعلام می‌کنم استعفای وی را پذیرفته‌ام.

شهردار مشهد با بیان اینکه در کشور ما باب نیست که کسی نسبت به خطایش عذرخواهی کند، گفت: من از مهدی زارعی تشکر می‌کنم که در زمانه‌ای که کسی حاضر به عذرخواهی نیست وی اقدام آن شجاعانه و متناسب را انجام داد و عذرخواهی کرد.

کلائی خاطرنشان کرد: خبرنگاران رکن چهارم دموکراسی هستند، بنابراین، این اقدام باید انجام می‌شد و از امروز یک سرپرست برای معاونت فرهنگی اجتماعی می‌گذاریم.

وی با بیان اینکه ما باید روی دو عنصر شفافیت و صداقت کار کنیم، گفت: جامعه خبرنگاری و اهالی رسانه می‌توانند روی مشهد به عنوان نقطه‌ای که مدیرانش پاسخگو هستند، حساب کنند و من به نوعی با از دست دادن یک مدیر هزینه این شفافیت و صداقت را پرداخت کردم، از وی هم عذرخواهی میکنم که حقوق خصوصی ایشان را رعایت نکردم و مهدی زارعی  باید در جریان پخش شدن صدایش در جمع خبرنگاران قرار می‌گرفت.

گفتنی است؛ شهردار مشهد در این نشست خبری با مهدی زارعی معاون خود تماس گرفته و خطاب به‌ او اعتراض خبرنگاران نسبت به پاسخگو نبودن را به‌گوش وی می‌رساند که او نیز عصبانی شده و می‌گوید: زمانی که من در جلسه هستم چگونه پاسخ خبرنگار را بدهم، در جلسه حتی جواب تماس زن و فرزند خود را نمی‌دهم. .... خبرنگار! (لفظ رکیک نسبت به خبرنگاران).

انتهای پیام/