به گزارش صبح توس؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در همایش فرماندهان و مسئولین نیروی زمینی سپاه که در مشهد مقدس در حال برگزاری است، به اقتدار ایران اسلامی در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: برای آمریکا قابل تحمل نیست که جمهوری اسلامی ایران امروز به یک قدرت معتبر منطقه‌ای تبدیل شده است.

 

وی با بیان اینکه هدف قرار دادن پهپاد متجاوز دشمن که اخیرا اتفاق افتاد، شرایط را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داد افزود: این اقدام هیمنه آمریکا را شکست و پس ازاین رویداد همگان بیش از پیش دریافتند که ما قدرتمند هستیم.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه هوشمندی و دشمن شناسی مقام معظم رهبری در دیدار نخست وزیر ژاپن با معظم له زبانزد همه است، اظهار کرد: با اتفاقات اخیر در استراتژی دشمن ابهام ایجاد شده است.

 

وی افزود: دشمن جمهوری اسلامی را رها نخواهند کرد از این رو ما باید آمادگی‌های خود را در ابعاد مختلف از جمله مسائل اقتصادی افزایش دهیم.

 

سردار پاکپور با اشاره به اهمیت بی اثر کردن تحریم ها و خنثی سازی توطئه دشمنان تصریح کرد: استفاده از توان داخلی برای رفع تحریم ها دارای اهمیت است.

 

وی با اشاره به اینکه ما اگر در مقابل تحریم دشمنان ضعف نشان دهیم دشمن از این ابزار علیه ما استفاده خواهد کرد افزود: ما نباید در مقابل دشمنان عقب نشینی کنیم و به همان میزان که ما در مقابل دشمن عقب نشینی کنیم آن ها  جلو خواهند آمد.


فرمانده نیروی زمینی سپاه ضمن اشاره به عهدشکنی آمریکا در برجام و هوشمندی مقام معظم رهبری در مقاومت فعال در برابر آمریکا خاطرنشان کرد: به همین دلیل مقابله با عهد شکنی دشمنان در برجام در دستور کار جمهوری اسلامی قرار گرفت.

 

وی افزود: ما در عرصه فناوری به یک قدرت قابل ملاحظه تبدیل شده ایم و نیازهای دفاعی را خودمان تامین می کنیم.

 

سردار پاکپور گفت: اعمال راهبرد فشار به ایران از طریق ضربه زدن به اقتصاد از برنامه‌های نظام سلطه است.

 

وی افزود: قدرت پهپادی و موشکی نیروی زمینی سپاه نسبت به گذشته ارتقای چشمگیری یافته و این موضوع توان و قدرت ما را در عرصه نبرد افزایش می دهد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به امداد رسانی سپاه در حادثه سیل و زلزله اظهار کرد: دکترین تهاجم به عمق دشمن که در رزمایش پیامبر اعظم ۱۲ تمرین شد در دستور کار نیروی زمینی سپاه است.

 

وی افزود: در همین راستا متناسب با این دکترین، آموزش، امکانات و تجهیزات و تربیت نیروی رزمنده ورزیده ، انقلابی و شجاع و مومن و بصیر فراتر از گذشته فراهم خواهد بود


سردار پاکپور ضمن تأکید بر اهمیت به روز بودن در حوزه تجهیزات دفاعی و فناوری تصریح کرد: پیشرفت در حوزه فناوری نظامی باید در دستور کار سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی قرار بگیرد.

 

وی افزود: وظیفه ما پاسداران در این شرایط حضور پررنگ در صحنه برای رفع مشکلات ملت عزیز ایران است.

انتهای پیام/