به گزارش صبح توس؛ سردار سرلشکر حسین سلامی در افتتاحیه بیست و چهارمین دوره طرح ولایت دانشجویی که عصر امروز در رواق شیخ حر عاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: جوانان مؤمن و انقلابی، بیرق پیشرفت علمی را بر دوش گرفته‌اند و برای وسعت دادن به قدرت تفکر و نوآوری تلاش و یک مجاهدت علمی را برای دستیابی به استقلال حقیقی دنبال می‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به شاخصه بزرگی و عظمت ملت ایران گفت: رشد، بالندگی و عظمت هر کشور در بزرگی مساحت ذهن، وسعت اندیشه‌ها و عظمت دامنه ذهن‌ها ریشه دارد. ممکن است که برخی شاخص‌های ظاهری وسعت جغرافیایی و میزان ثروت یک جامعه بخش‌هایی از بزرگی را به خود اختصاص دهند، اما بزرگی واقعی در عظمت قلب‌ها و ذهن‌ها است.

جوانان انقلاب ریشه‌های شجره طیبه علم، دانش و به امید خدا حکمت جامعه ما هستند

وی در ادامه افزود: انسان‌ها درجه شکوه یک جامعه، ملت و تمدن را تعیین می‌کنند. تجربه نیز نشان داده است که بسیاری از کشورها ثروتمند و وسیع هستند، اما در دستگاه مختصات نظام بین‌الملل موقعیت بسیار ضعیف و غیرقابل اعتنایی دارند؛ این در حالی است که برخی کشورها با وسعت کوچک‌تر و ثروت کمتر، به برکت وجود انسان‌های قوی، اندیشمند و حکیم، بزرگ هستند.

شما جوانان ریشه‌های شجره طیبه علم، دانش و به امید خدا حکمت جامعه ما هستید.

سردار سرلشکر سلامی در ادامه جوانان ملت ایران و انقلاب اسلامی را ریشه‌های شجره طیبه علم، دانش و به امید خدا، حکمت جامعه ما خواند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه تصریح کرد: در جهل مدرن، سرعت پیشرفت شگفت‌انگیز و بالا و زمان تولید علوم کوتاه است، ولی چون حکمت، منطق و وحی فرمانده این پیشرفت علمی نیست، بشر به سعادت نمی‌رسد و بمب هسته‌ای تولید می‌شود، فاجعه هیروشیما رخ می‌دهد و عامل نابودی بشر می‌شود.

وی در ادامه گفت: در جهل مدرن، پیشرفت‌های علوم فیزیک، شیمی، پزشکی و غیره در مسیر ایجاد ظرفیت برای انهدام بشر و تولید بمب‌های میکروبی، دستگاه‌های شکنجه و بیماری‌هایی مثل تب برفکی استفاده می‌شود و فضاپیماها ابزاری برای ترویج ابتذال و از بین بردن عفت یا جنگ‌های فضایی و پرواز موشک‌ها و سلاح‌ها می‌شود، از همین رو، بشر به انقلابی عظیم نیاز دارد.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه این انقلاب عظیم با ترکیب علم و حکمت و نقشه علمی جامعه انسانیت موفق می‌شود، گفت: اگر این دو با هم ترکیب شود، جاهلیت مدرن از بین می‌رود و بشر سعادتمند می‌شود و اگر بر علوم تجربی، علم وحیانی حاکم شود همه پیشرفت‌ها برای عدالت، کرامت انسان و مبارزه با ستم به کار گرفته می‌شود و انقلاب ما نیز برای این آمده است.

انقلاب اسلامی عاملی برای باز کردن زنجیرهای انسان امروزی از فضا و علوم جاهلیت مدرن است

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: جنگ حال حاضر جنگی عقیده‌ای است تا نظام و نظریه به مدل تبدیل شود؛ هرگاه یک نظریه به مدل تبدیل و اثبات شود، در سطح جهان گسترش می‌یابد و چون نظریه‌های انقلاب که برای تحقق عدالت، کرامت انسان، حاکمیت بخشی به ارزش‌های الهی و توام سازی آن با پیشرفت و امنیت همراه است، موفق خواهد بود. در اصل، انقلاب اسلامی عاملی برای باز کردن زنجیرهای انسان امروزی از فضا و علوم جاهلیت مدرن است که با مفاهیمی شیک و جهان‌پسند، خارج از قواعد و معیارهای الهی و انسانی است.

وی در ادامه با بیان اینکه نظام و انقلاب ما درصدد است راه سعادت بشر را نمایان و انسانیت را از تاریکی به وادی نور هدایت کند، گفت: جنگ بر این است که این نظام و نظریه به مدل تبدیل نشود، چراکه هرگاه یک نظریه به مدل تبدیل شود، درواقع اثبات شده و در سطح جهان تعمیم می‌یابد؛ به عبارت دیگر سطح جغرافیایی تأثیر یک نظریه با ساخت مدل، عالم‌گیر می‌شود و در نهایت یک تمدن ظهور می‌کند.

رشد انقلاب اسلامی عامل محدودیت قدرت قدرت‌های سیطره جو در منطقه است

سردار سلامی افزود: رشد انقلاب اسلامی عامل محدودیت قدرت قدرت‌های سیطره جو در منطقه است و رسالت ما این است که امت نمونه و درخشانی باشیم تا زندگی ما تجلی‌گاه ارزش‌های متعالی الهی در جامعه انسانی باشد. آنها [جهان] می‌خواست این انقلاب در ابتدای کودکی خودش، محو شود و دیگر نتواند در جغرافیای ارزشی و اعتقادی عالم تغییر ایجاد کند، چراکه انقلاب ما پیام‌آور یک تغییر بزرگ برای همه بشریت بود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی حاوی یک پیام جذاب و دل‌نشین برای تمام ملت‌های مظلوم و تحت ستم بود و ما درگیر یک جنگ جهانی شده‌ایم؛ ما در ابتدای انقلاب نسبت به قوای دشمن بزرگی که در مقابل ما آرایش جنگی گرفته بود به لحاظ ظاهری قدرت کمتری داشتیم اما خداوند به ما نصرت داد و ما را بر دشمنانمان پیروز کرد و این پدیده شگفت‌انگیز بود که یک ملت در آغاز یک تغییر سیاسی جدید از همه قدرت‌های مسلط جدا شود و اراده خود را بر آن‌ها تحمیل کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه با انقلاب اسلامی نظریه‌های جدیدی صورت گرفت، گفت: ما تاریخ جدید و بر اساس آن ادبیات ‌و منطق جدیدی در جهان ساختیم؛ ما توانستیم امکان پیروزی قدرت‌های به‌ظاهر ضعیف بر قوای ظاهراً عظیم را اثبات کنیم. ما در حصر اقتصادی، انزوای سیاسی جهانی و تحریم تسلیحاتی بودیم و همه جهان مدیریت این جنگ را برعهده‌گرفته بودند، اما از این مرحله گذشتیم.

سردار سلامی در ادامه با تأکید بر اینکه دفاع مقدس پایان جنگ تحمیلی و پایان جنگ انقلاب با سلطه‌جویان نبود و تغییر وضعیت از یک جنگ به جنگ‌های دیگر بود، گفت: دفاع مقدس مقطعی از جنگ بود که در آن مواجهه نظامی میدان اصلی بود، پایان دفاع مقدس پایان جنگ نبود، تغییر یک وضعیت بود، چراکه انقلاب به‌تدریج در حال تولید قدرت است و این واقعی‌ترین داستان تمام تاریخ بشر است که برای جنگیدن باید تولید قدرت داشت.

ما برای دانش تحریم شدیم، نه برای سلاح

فرمانده کل سپاه پاسداران ساختن قدرت را بخش اصلی جنگ ما عنوان و خاطرنشان کرد: چرا در موضوع هسته‌ای تهدید و محدودسازی وجود دارد؟ در سیستم‌های سلاح چرا پیشرفت‌های علوم مورد غضب واقع شد؟ دلیل آن‌که دشمن ما را تحریم کرد این بود که ما برای دانش تحریم شدیم نه برای سلاح، دشمن می‌داند که سلاح هسته‌ای نمی‌سازیم رهبر انقلاب هم بارها اعلام کرده‌اند در اسلام سلاح هسته‌ای معنا ندارد، زیرا در منطق اسلام احیای انسان مانند احیای بشر است، اما دشمن از قدرت ما می‌ترسد.

وی دانش را محور اقتدار یک ملت عنوان و تصریح کرد: ملت‌های عقب‌مانده در علم وابسته می‌شوند، قطع وابستگی بدون استقلال علمی ممکن نیست؛ ما برای بزرگ شدن باید عالم شویم به همین جهت دشمن که دانشمندان ما را کوردلانه در خیابان‌ها ترور می‌کند، امروز به نقطه‌ای رسیدیم که دشمن باید هدف‌های خود را کاهش دهد و از اهداف خود کوتاه بیاید و ناامید شود و عامل ناامیدکننده دشمن جوانان ما هستند.

سردار سلامی تصریح کرد: ما زمانی که به سن جوانان امروز بودیم در کتاب‌ها در مورد ماهواره‌ها، رادارها و حرکت سیارات و...می‌آموختیم اما نمی‌دانستیم ماهواره چه شکلی است و رادار چگونه کار می‌کند چه رسد به اینکه مکانیزم‌‌های کنترل و پرتاب موشک به یک پرنده بدون سرنشین در هزاران کیلومتر آن طرف‌تر با دستان نازنین جوانان ایرانی را تجربه کنیم. این علم و فناوری‌ها در زمان تحریم چگونه به دست آمد؟ در واقع ما وقتی تحت فشار قرار گرفتیم فهمیدیم نیازمند ساختن قدرت هستیم و اکنون نیز جنگ تولید قدرت ادامه دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امروز دشمن می‌داند که باید هدف‌هایش را تنزل دهد، گفت: روزگاری به براندازی نظام ما می‌اندیشید اما امروز دشمن مجبور است سقوط آزاد به اهداف خود دهد و ناامید شود.

وی با اشاره به اینکه جوانان ما امروز ناامید کننده دشمنان‌ هستند، گفت: ایرانی باید تسخیرکننده همه قله‌ها شود و شخصیت‌ علمی ما در بالاترین ترازهای جهانی قرار گیرد و این مهم دست‌یافتنی است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: دشمن ما به زوالی بازگشت‌ناپذیر در تمامی ارکان دچار شده است؛ منحنی قدرت اقتصادی دشمن کاملاً نزولی و کاهشی است و میلیون‌ها انسان کارتن‌خواب و زیرخط فقر واقعیتی از چهره پنهان بزرگ‌ترین اقتصاد جهانی را نشان می‌دهد؛ ناتوانی این کشور در خدمات عمومی و بهداشتی مشهود بوده و حتی قدرت نظامی دشمن، فرسوده و ناکارآمد است‌

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: آمریکا امروز یک اقتصاد روبه زوال و یک قدرت نظامی و سیاسی رو به افول است که به تعبیر خودشان در قلب آسیا و خاورمیانه، گرفتار فقدان استراتژی هستند و نمی‌توانند تغییر ایجاد کنند. تکیه‌گاه‌های آمریکا در منطقه متزلزل است و آنها نمی‌توانند هزینه‌ها و دستاوردها بالانس کنند.

آمریکا دچار زوال عقل سیاسی است و علت آن فقدان یک رهبری کاریزماتیک است

سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه ۷ تریلیون دلار هزینه کردن بدون منفعت سیاسی یک زیان است، ادامه داد: سالانه ۴۰ هزار جوان آمریکایی خودکشی می‌کنند و فقط ۶۰ درصد فرزندان آمریکایی با پدر و مادر بیولوژیک خود زندگی می‌کنند؛ در واقع آمریکا دچار زوال عقل سیاسی است که علت آن فقدان یک رهبری کاریزماتیک است که بتواند با نفوذ معنوی ظرفیت‌های آمریکا را به حرکت در بیاورد.

وی افزود: ما توانسته‌ایم اعتبار قدرتمان را اثبات کنیم؛ اتفاقات اخیر نشان داد ما به چه درخششی در عرصه تکنولوژی رسیدیم و باید جهان حقیقت این قدرت شکل گرفته را بداند زیرا هیچ کشوری مانند ایران در جهان نیست که سالها تحت یک محاصره اقتصادی باشد اما با پیشرفت به مسیر خود ادامه دهد و ملتی آگاه، نجیب و سرفراز داشته باشد که دشمن را بشناسند و با رهبرشان متحد باشند اما شما جوانان انقلابی و متعهد، نشان‌دهنده و تأییدکننده این واقعیت هستید.

سردار سرلشکر سلامی در پایان گفت: امروز آمریکا گرفتار فقدان در استراتژی است و نمی‌تواند تغییر ایجاد کنند، چراکه تکیه‌گاه‌های منطقه‌ای آمریکا متزلزل شده‌اند.

انتهای پیام/