سید عبدالله ارجاعی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس به مناسبت هفته حجاب و عفاف، اظهار کرد: زندگی عفیفانه ضامن ارتقاء شخصیت فردی، معنوی و اجتماعی انسان است.

وی افزود: حجاب بروز و ظهور عفت در پوشش است و مردان و زنان لازم است آن را رعایت کنند و مانند اینکه نیاز است افراد در جامعه عفت در کلام و در رفتار داشته باشند، نیاز است در پوشش نیز عفت داشته باشند.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان رضوی با بیان اینکه امروز حجاب به ابزاری در دست دشمنان برای انحراف کشیدن نسل جوان و نوجوان ایرانی تبدیل‌شده است، گفت: متأسفانه وضعیت جامعه امروز به گونه ای است که حجاب را از یک مقوله شرعی، دینی و قانونی به یک مقوله سیاسی برای یک عده خاص کاهش داده است.

ارجاعی تصریح کرد: گذشته از اسلام، ایرانیان در دوران پیش از اسلام نیز پوشش کامل داشتند و زمانی که غرب به لباس فقط به‌عنوان یک پوشش نگاه می‌کرد، ایرانیان متمدن لباس را به‌عنوان زینت و حجاب می‌دانستند که در اثبات این موضوع سنگواره هایی که از قدیم برای ما به میراث مانده‌اند وجود دارد که زنان ایران باستان را با پوشش کامل و مردان را عفیف نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه یک آریایی باشرف مسلمان، با حجاب است، ادامه داد: اگر ما به هویت ایرانی اسلامی خودمان اعتقادداریم و خودمان را یک آریایی مسلمان می‌دانیم باید به میراث هخامنشی و مرد مسلمان و زن مسلمان پایبند باشیم.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان رضوی افزود: چه خاستگاه ایرانی برای حجاب قائل شویم چه خواستگاه دینی و شرعی، زن و مرد نیاز است که عفاف و حجاب را رعایت کنند.

ارجاعی یادآور شد: پیشینیان ما در صده گذشته برای تغییر سبک زندگی و برای حفاظت از عفاف و حجاب شهید داده‌اند، آن هم نه یکی و دوتا بلکه بالغ بر 3 هزار نفر تنها در یک کشتار وحشیانه دسته‌جمعی در زمان رضا شاه پهلوی به دست مأموران سفاک پهلوی به خاک و خون کشیده شدند.

وی با اشاره به اینکه 3 هزار نفر برای دفاع از حجاب و عفاف در مسجد گوهرشاد مشهد جان خود را دادند و به قتل‌عام عمومی رسیدند، گفت: پیشینه مردم ایران و مردم مسلمان مشهد، زائران و مجاوران بارگاه رضوی در مقابله با بدحجابی این‌چنین برخوردی است.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شأن زندگی در کنار امام معصوم ایجاب می‌کند که ما در تمامی حالات زندگی‌مان که یک از آن‌ها رعایت حجاب در پوشش است، خودمان را نزدیک به امام معصوم کنیم.

ارجاعی با تاکید بر اینکه سیره رضوی و سبک زندگی امام رضا(ع) می تواند بهترین الگو برای ترویج حجاب در نسل جوان باشد، افزود: قاعدتاً اگر از خودمان سؤال کنیم که امام رضا(ع) و خانواده مکرم ایشان چه مدل رفتار و سلوکی داشتند؟ چه مدل حرف می زندند و چه مدل لباس می پوشیدند؟ لحظه به لحظه زندگی‌مان باید نزدیک به ایشان شود که این می‌تواند یک راهبرد اصلی و بزرگ برای زائران و مجاوران بارگاه رضوی باشد.

انتهای پیام/