به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی شب گذشته در یکصد و سیمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور نماینده مجلس، فرماندار، امام جمعه، و مسئولان استانی ومحلی در شهرستان مه ولات برگزار شد، گفت: هر اقدامی که ما امروز انجام می دهیم باید تضمین توسعه پایدار و دراز مدت برای  نسل های آینده نیز باشد تا به طور مثال در آینده شاهد مهاجرت  از شهرستان مه ولات نباشیم.

وی بیان کرد: در حوزه های مختلفی از جمله دفاعی بسیار موفق بودیم و این موفقیت را در جنگی که دشمن به ما تحمیل کرد دیدیم اما علی رغم همه موفقیت ها در هشت سال جنگ فرصت توسعه را از دست دادیم.

استاندار خراسان رضوی در همین راستا ادامه داد: بعد از جنگ و در دوران بازسازی اکثر کارخانه های ما تعطیل بود و در این راستا تمام کارخانه ها راه اندازی مجدد شدند و حتی امروز به عنوان مثال سیمان به منطقه ارسال می کنیم.

رزم حسینی افزود: امروز در حوزه گاز در استان 93 درصد پوشش گازرسانی اتفاق افتاده است این در حالی است که قبل از انقلاب فقط بخشی از شهر خراسان و عده محدودی گاز داشتند که مقایسه این دو شرایط گفته های بسیاری برای ما دارد.

وی بعد ازذکر نقاط قوت انقلاب از عدم توامند سازی مردم به عنوان یکی از نقاط ضعف یاد کرد و افزود: باید مردم روستاهای ما در همان محل خود زندگی کنند چون شاهد هستیم که در غیر این صورت مثل شرایط حال حاضر جامعه شهری ما از 26 درصد به 74 درصد رسیده  است.

رزم حسینی ضمن اشاره به این که انسجام ارکان حکومتی برای توسعه را کمتر شاهد بوده ایم افزود: در کل کشور و در هیچ  مدلی چنین ظرفیتی نبوده است که تمام ارکان حاکمیت در جهت تعالی منطقه مورد نظر تلاش کرده و دور هم جمع شوند.

وی با اذعان این که کلید توسعه دست کارآفرین و سرمایه گذار است، خاطرنشان کرد: امروز پردغدغه ترین و پر چالش ترین مسئله موضوعات اقتصادی است، چرا که تاکنون با داشتن میلیاردها تومان پول نفت در حوزه اقتصادی موفق نبوده و فقط به فکر مثلاراه  بوده ایم. 

استاندار خراسان رضوی گفت: باید اقتصادی شدن روستاها را دنبال کنیم و در همین راستا امروز شهردار و فرماندار باید در خدمت معین ها باشند.

انتهای پیام/