به گزارش صبح توس؛ نوروز 95 المان شهدای غواص در میدان دوم هاشمیه مشهد با حضور مسئولان شهری و استانی جانمایی شد و به احترام شهدای غواص نام این میدان نیز از «وصال» به «شهدای غواص» تغییر نام داد اما طی چند روز گذشته شاهد حذف این میدان در بلوار هاشمیه مشهد و انتقال المان آن به میدان «وثوق» بودیم.

در همین راستا دلیل حذف نام شهدا غواص را از بلوار هاشمیه که باعث اعتراض برخی شهروندان و خانواده شهدا شده بود را از شهردار منطقه 9 مشهد جویا شدیم.

حسین فرهادیان، شهردار منطقه 9 شهرداری مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، پیرامون دلایل حذف نام شهدای غواص از بلوار هاشمیه مشهد اظهار کرد: بلوار هاشمیه به لحاظ ترافیکی ملاحظات خاصی دارد و به دلیل حجم بالای رفت و آمد و گره‌های ترافیکی  که در میدان شهدای غواص ایجاد می‌شود مجبور به برداشتن میدان و تغییر آن به چهارراه شدیم.

وی با بیان اینکه در طرح جامع ترافیکی مشهد، میدان دوم هاشمیه تحت عنوان تقاطع تعریف‌شده بود، ادامه داد: با تغییر ظاهر میدان اول هاشمیه شاهد روان‌تر شدن بار ترافیکی در این بلوار بودیم اما پس از آن بار ترافیکی به میدان دوم یا همان شهدای غواص و وثوق منتقل شد.

شهردار منطقه 9 شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: دو سال پیش با تشییع شهدای غواص و نام‌گذاری میدان دوم هاشمیه به نام این شهدا، سعی ما در شهرداری بر این بود که نام شهدای غواص پس از جمع‌آوری میدان حتی‌الامکان از بلوار هاشمیه خارج نشود.

فرهادیان تصریح کرد: از این رو المان شهدای غواص را به میدان سوم هاشمیه منتقل کردیم و به دلیل اینکه این میدان به نام شهیدی نیست، پیشنهاد تغییر نام میدان وثوق را به میدان شهدای غواص را نیز مطرح کردیم.

وی با بیان اینکه انتقال نام شهدای غواص به میدان سوم هاشمیه در کمیسیون نام‌گذاری شورای شهر مشهد مورد تائید قرار گرفته است، گفت: تغییر نام خیابان و میدان‌ها نیازمند تائید شورای شهر مشهد در صحن علنی دارد لذا امیدواریم طی هفته آینده موضوع تغییر نام در شورای شهر مطرح و به تصویب برسد تا علاوه بر انتقال المان، نام شهدای غواص نیز منتقل شود.

شهردار منطقه 9 شهرداری مشهد ادامه داد: میدان شهدای غواص به دلیل تغییراتی که در میدان اول هاشمیه داده شد، 3 ماه گذشته باید به چهارراه تغییر می‌کرد اما به دلیل حساسیت‌هایی که برای نام این میدان داشتیم این پروژه تا زمان تعیین تکلیف نام آن به تعویق افتاد.

فرهادیان افزود: در جلسه‌ای که با کمیسون فرهنگی در روز شنبه داریم، موضوع تغییر نام میدان سوم به شهدای غواص مطرح می‌شود و پس از آن در شورای شهر این موضوع بررسی می‌شود که امکان دارد این نام به همراه المانش به منطقه دیگری نیز منتقل شود.

انتهای پیام/