به گزارش صبح توس؛ آئین تکریم و معارفه رئیس  پیشین و فعلی سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز سیزدهم تیرماه با حضور تعدادی از مقامات سیاسی، فرهنگی و فرماندهان عالیرتبه سپاه و نیروهای مسلح در سالن 5 آذر بسیج برگزار شد.

 سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار غلامی معاون هماهنگ کننده بسیج، بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش، سردار شیرازی، مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج زنان کشور، مسلم معین رئیس فضای مجازی بسیج، از جمله حاضران در این مراسم بودند.

 

در ابتدای مراسم سردار غیب پرور با همه سرداران و فرماندهان دیده بوسی کرد و احوالپرسی کرد.

 

 

 

بیش از ۲ هزار دستور و انتظار رهبر انقلاب از بسیج

 

سردار محمد حسین سپهر، جانشین رئیس بسیج مستضعفین در ابتدای این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه به نمایندگی از بسیجیان مقدم همه میهمانان را گرامی دانسته و به همه خوش آمد گفت: یکی از ویژگی های بسیج و فرهنگ بسیجی استفاده از فرصت هاست که ما هم از این فرصت ها استفاده می کنیم.

 

وی افزود: کلام و فرمان حکیمانه باید دائما تابلوی اتاق و گفتار گفتمان ما و نوشتار دفتر ما باشد چرا که امام همواره بسیج را تکریم کرده و می گویند اگر بر کشوری نوای دل انگیز تفکر بسیجی طنین انداز شد....

 

سردار سپهر در ادامه گفت: رهبر انقلاب هم بارها به نیاز انقلاب به بسیج تاکید کرده است با انتصاب سردار سلامی و حضور او در بسیج و اخذ گزارش‌های کار، فرمایشات که سردار سلامی اعلام کردند به ما امید داده است.

 

جانشین رئیس بسیج مستضعفین ادامه داد: نکاتی که سردار سلامی به آن تاکید دارند بسیار مهم بوده عرض و طول بسیج را عرض و طول نظام دانستند و بسیج نیازمند حمایت همه جانبه سپاه و سردار شیرازی به عنوان رئیس دفتر رهبری در بسیج است.

 

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار فرمان از سوی رهبری داریم که گفتمان بسیج و ماموریت های آن در راستای این منویات مقام معظم رهبری است امروز همه فرماندهان استان ها نواحی و ... در بسیج در راستای منویات رهبری فعالیت کرده و خواهند کرد.

 

به گزارش دانا، سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی فرماندهی کل قوا در ادامه این مراسم حکم مقام معظم رهبری برای سردار غلامرضا سلیمانی را قرائت کرد. که متن این حکم در زیر آمده است.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی

بنا به پیشنهاد فرمانده کلّ سپاه و نظر به تجارب ارزنده در بسیج و شایستگی، شما را به سِمت «رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» منصوب می‌کنم.

اعتلای بسیج و فرهنگ مقاومت و تقویت زمینه‌های بروز خلاقیت و ابتکار بسیجیان بویژه نوجوانان و جوانان در گسترش، تعمیق و حفاظت از ارزشهای انقلابی و ارتقای حضور سازمان‌یافته‌تر آنان با تکیه بر تجارب در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب اسلامی، گسترش گروه‌های جهادی و هم‌افزایی و تقویت بسیج اقشار در تعامل سازنده و هم‌افزا با مجموعه سپاه و سایر سازمان‌های کشوری و لشکری با لحاظ تدابیر فرمانده کل سپاه مورد انتظار است.

از تلاشهای ارزنده و مواضع انقلابی سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب‌پرور در دوره تصدی این مسئولیت تشکر و قدردانی می‌کنم.

توفیقات شما را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۱۱ تیر ۱۳۹۸

 

 

طرح اعتلای بسیج باید به صورت کامل اجرایی شود

 

سردار شیرازی تصریح کردند: ماموریت های زیادی برای بسیج تعریف شده، اما امروز اوامر فرماندهی معظم کل قوا باید مورد بازنگری عمیق قرار بگیرد، هر اشاره یا امری در مورد سپاه یا بسیج به انتظارات مردم و نیازهای انقلاب اسلامی اشاره دارد. حضرت آقا می فرمایند حضور در فرهنگ دفاع علم تولید و پیشبرد مسائل گوناگون کشور حرکت بسیج است.

 

وی افزود: رهبری بارها تاکید کرده اند که بسیج حرکتی مردمی برای مردم از دل مردم و از اقشار مردم یعنی تشکیل یک مجموعه حزب الله واقعی است بسیج سیاسی است اما سیاست زده نیست بسیج مجاهد است اما افراطی و بی انضباط نیست بسیج متدین است اما متحجر نیست

 

رئیس دفتر نظامی فرماندهی کل قوا ادامه داد: در جایی دیگر رهبری می فرمایند نظام این تشکیلات وسیع را دارد اما باید از آن حمایت و حراست کرد و ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی می فرمایند بسیج هرکاری در این راستا می تواند بکند و هر طرحی که دارد به گوش مسئولان آن برساند اما فرهنگ مهم تر است و باید به آن رسیدگی بیشتری بشود

 

وی افزود: یکی از نکاتی که رهبری می فرمایند این است کا بلای بزرگ برای کشور روزمرگی است و در کشور و امور اداری نباید دچار این روزمرگی شد و چون این نهاد زیر مجموعه دفتر رهبری است نباید دچار روزمرگی شود.با کمک بسیج باید شرایط را به جایی برسانیم که دشمن از کار خود ناامید شود رهبر انقلاب در یک نکته متذکر می شوند که معمولان مسئولان از کمبود بودجه گلایه می کنند که با مدیریت صحیح و حکیمانه می توان بر این مشکل پیروز شد.این توصیه رهبر انقلاب در سال های گذشته و سال های اخیر بسیار کاربردی است.

 

به گزارش دانا ،در ادامه مراسم پیام تشکر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سرلشکر باقری از سردار غیب پرور قرائت و لوح تقدیر و تشکر به وی اهدا شد.

 

همچنین ضمن تشکر از اقدامات ارزنده سردار غیب پرور، وی تکریم و سردار سلیمانی به سمت ریاست سازمان بسیج مستضعفین معارفه شد.

 

«بسیج» تغییر دهنده معادلات در فضای مواجهه نظام اسلامی با نظام سلطه است

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز بسیج، تغییر دهنده همه معادلات در فضای مواجهه نظام اسلامی با نظام سلطه است، گفت: با بسیج می‌خواهیم آرزوهای دشمن را دفن کرده و پیشرفت کنیم

به گزارش خبرگزاری بسیج، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج مستضعفین که صبح امروز (پنجشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: ما حتما قادر نیستیم ابعاد عظیم پدیده با شکوه بسیج را توصیف کنیم اما می توان بسیج را نماد و تجسمی زمینی از آیات آسمانی قران توصیف کرد. بسیج مجمع مردان و زنانی است که پاکیزگی را دوست دارند و قطعا مجمع کسانی است که هیچ یک از جذابیت های ظاهری دنیا آنان را شیفته خود نمی کند.

 

وی افزود: بسیج مولود انقلاب اسلامی است و معجزه ذهنی امام(ره) است که توانستند افق های وسیعی را برای دفاع از انقلاب اسلامی با محوریت بسیج بگشایند. این ایده مبارک امروز تغییر دهنده همه معادلات در فضای مواجهه با نظام اسلامی با نظام سلطه است.

 

سرلشکر سلامی ادامه داد: بسیج کاملا یک نهاد الهی و مقدس است و تصویر فضیلت های انقلاب در سیمای انسانی در بسیج متجلی است. می خواهیم با بسیج قله های بزرگی را فتح کنیم و مستکبران را بشکنیم و ارزش های اسلام را جاری کنیم تا روح مقاومت و ایستادگی در کالبد جهان اسلام احیا شود. با بسیج می خواهیم آرزوهای دشمن را دفن کنیم و پیشرفت کنیم و سنگرهای کلیدی جهان را با بیرق عدالت فتح کنیم.

 

فرمانده کل سپاه گفت: بسیج فرمول غلبه است و تا زمانی که بسیجیان حرکت می کنند، تفکر اسلامی را ترویج می کند که پیشرفت، عزت و امنیت، آفرین است.

 

وی با بیان اینکه امروز ملت ایران در حال ساختن یک تاریخ باعظمت است، عنوان کرد: ملت ایران در حال شکستن یک امپراطوری مادی در دنیاست و بسیج موازنه قدرت را تغییر داده است. ملت ایران. امروز توانسته سیاست های پیچیده، مرکب، چند وجهی و تار عنکبوتی دشمنان را متلاشی کند.

 

سرلشکر سلامی گفت: ملت ایران در برابر یک سناریو جهانی کاملا ایستاده اند و این ایستادگی آگاهانه است. دشمن تلاش کرده کلیت ایران را تحت فشار اقتصادی، روانی و اطلاعاتی قرار دهد، اما ملت ایران در میانه این نبرد سرافرازانه در پرتو هدایت های رهبری ایستاده است.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نیروی به هم پیوسته امام و امت جبهه شکست ناپذیری را ایجاد کرده است، گفت: شکست اندیشه های دشمن را در میدان می بینیم؛ شکست قدرت های بزرگ کاملا قابل رویت است و همه راه ها بر آنها بسته شده است. می خواستند هراس از جنگ ایجاد کنند؛ فشار اقتصادی، عملیات روانی و جنگ اقتصادی ایجاد کردند، اما با ایستادگی ملت ایران امروز هراس جنگ در دل آنها افتاده است.

 

 

وی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد: رهبری معظم انقلاب در آن دیدار قدرت و عظمت ملت ایران را نشان داد. وقتی امت و امام به هم می پیوند این اتفاق رخ می دهد که به معنای واقعی روحیه و تفکر بسیجی است و این عامل شکستن قدرت های بزرگ است.

 

سرلشکر سلامی گفت: درخشش بسیج وعده ماست و هیچ مانعی بر سر راه ما نیست، میدان جهاد عرصه کار ماست. بسیج از هیچکس نمی ترسد و ما همه امکانات را برای حرکت بسیج در صراط مستقیم فراهم می کنیم.

 

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج جوشان و سیال است و هرگز پایان نمی یابد، گفت: به همه بسیجیان می گویم که شما در میدان تلاش، کار و عمل بزرگ می شوید، در خانه ها ننشینید، هجرت مقدمه جهاد است.

 

وی با اشاره به سوابق و ویژگی های سردار غیب پرور رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین، اظهار داشت: از مجموع زحمات سردار غیب پرور تقدیر و تشکر می کنم. تغییر در مسئولیت ها امری طبیعی است و ما پرچم را به دست یکدیگر می سپاریم. همچنان امیدواریم که از وجود سردار غیب پرور در سپاه استفاده کنیم و در تلاش هستیم این برادر عزیز را برای یک مسئولیت بزرگ در سپاه متقاعد کنیم.

 

سرلشکر سلامی با بیان اینکه خوشحالیم پرحم به دست برادری با ٧٩ ماه حضور در جبهه داده می شود، تاکید کرد: سردار سلیمانی نیز تمام طول عمر خود را در میدان جهاد بوده است و ایشان شخصیتی با سعه صدر هستند. امیدواریم با معانی بزرگ و بلندی که در حکم رهبر معظم انقلاب وجود دارد، بتوانند این اهداف بلند را محقق کنند.

 

سردار غیب‌پرور: ریل عملکرد بسیج را بر خدمت رسانی به مردم گذاشتیم/ تشکیل ۴ هزار گروه جهادی

سردار غلامحسین غیب پرور با بیان اینکه ریل عملکرد بسیج را بر خدمت رسانی به مردم گذاشتیم، گفت: کار بسیج باید در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی موثر باشد که در همین راستا 4 هزار گروه جهادی را در راستای اجرایی شدن طرح اعتلای بسیج و استفاده از ظرفیت جوانان تشکیل دادیم.

 

 حضور موثر و سازنده بسیج در فضای مجازی از اقدامات راهبردی بسیج است

 

سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین درادامه مراسم اظهار داشت: شاکر خدای بزرگ هستیم که عمر ما را در دوران احیای مجدد اسلام توسط انقلاب اسلامی قرار داد.

 

وی با تاکید بر اینکه عاقبت به خیری خود را در رضایت ولایت می‌دانم و تا پایان عمر به عنوان یک سرباز کوچک و بسیجی در خدمت رهبری هستم افزود: رهبر معظم انقلاب تجلی کامل اسلام هستند.

 

سردار غیب پرور گفت : برای بسیج زمان بسیاری باید گذاشت و از سحر تا پایان شب باید کار و تلاش کرد، امیدوارم در این مسیر درست عمل کرده باشیم.

 

وی با اشاره به چگونگی آشنایی با سردار سلیمانی گفت: من در شب عملیات کربلایی ۴ و در شلمچه با ایشان آشنا شدم و ایشان از دوستان قدیمی من هستند.

 

سردار غیب پرور گفت: در مدت مسئولیت خود در بسیج ریل عملکرد بسیج را بر خدمت رسانی به مردم گذاشتیم. کار بسیج باید موثر در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی باشد، ما در راستای اجرایی شدن طرح اعتلای بسیج استفاده از ظرفیت جوانان را در دستور کار خود قرار دادیم و حدود ۴ هزار گروه جهادی تشکیل دادیم.

 

وی با اشاره به اقدامات بسیج در سیل و زلزله اخیر، گفت: حضور موفق و به موقع بسیج در عرصه های مختلف مانند کمک به مردم و سیل زدگان نشان دهنده اقدامات خوب بسیج است، فعالیت موثر در فضای مجازی و تشکیل معاونت آموزش در بسیج از جمله اقدامات مهم و راهبردی است.

 

تاسیس شجره طیبه بسیج  یکی از دستاوردهای مهم  انقلاب اسلامی بود 

 

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس جدید سازمان بسیج هم در ادامه این مراسم گفت: در یک نگاه در تحولات جهانی در دوره معاصر، تحقق انقلاب اسلامی بی نظرترین تحول جهان در نظر گرفته می شود.

 

وی افزود: در فهرست دستاوردهای انقلاب اسلامی دو دستاورد مهم می درخشد که یکی تاسیس نظام مردم سالاری دینی و دیگری تاسیس شجره طیبه بسیج است که این دو دستاورد در فهرست دستاوردهای نظام‌جمهوری اسلامی در صدر آنها قرار دارد.

 

رئیس جدید سازمان بسیج تصریح کرد: تاسیس شجره طیبه بسیج محدود به مرزهای جمهوری اسلامی نیست و امروز در عراق، یمن بحرین سوریه و ... نه تنها بسیج تاسیس شده و پیروزی های زیادی برای مقاومت به وجود آورده بلکه الگویی برای همه کشورهای اسلامی شده است که همه در پی تشکیل بسیج هستند. بسیج تشکیلات نظام جمهوری اسلامی است که این تشکیلات همواره اندازه و به موقع با حضور مردم زمینه و بستری برای میل به صعود و دستیابی به قلب جاودانگی فراهم می کند.

 

سردارسلیمانی گفت: در دوره اخیر رسالت بسیج رسالت سنگینی است که با هدایت های رهبر انقلاب و کمک و عنایت خداوند و اهل بیت این رسالت ها را به نتیجه می رسانیم ان شاالله با برداشتن موانع یک تحول جدید و عظیم ایجاد شود سازمان بسیج اگرچه اقدامات خوبی شده اما هدف ما تقویت آن است. امیدواریم با عمل بتوانیم حسن اعتماد رهبر انقلاب سردار سلامی و همه بسیجیان در سراسر کشور را پاسخ گفته و این سرلوحه کار ما خواهد بود.

 

وی ادامه داد: در بسیج هیچ نقطه ای خارج از اولویت نیست و همه اقشار و رده های بسیج دارای اولویت هستند و هیچ جای بسیج خالی از نگاه کم توجه و فاقد اولویت قرار نگیرد ک نباید بخشی از بسیج آسیب ببیند سردار غیب پرور در این سالها به صورت شبانه روزی همواره مشغول فعالیت و خدمت رسانی در بسیج بوده و از همه تلاش های او تقدیر و تشکر را داریم.

 

در پایان این مراسم فرماندهان و روسای اقشار بسیج با سردار غیب پرور و سردار سلیمانی به دیده بوسی و خوش و بش پرداختند.

 

انتهای پیام/