سلمان اسماعیلی در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به قدرت و اقتدار روز افزون ایران در منطقه اظهار کرد: آمریکا در اسناد ملی خود، سه موضوع موشکی، هسته ای و قدرت منطقه ای ایران را از جمله موانع دسترسی به کشور ما دانسته و بازگشایی سفارت خود در ایران را به حل موارد فوق مشروط کرده است.

وی افزود: دشمن تصور می کرد از طریق برجام می تواند نفوذ منطقه ای ما را کاهش دهد اما این اتفاق نیفتاد و ما در چند سال اخیر شاهد رشد چشمگیری در منطقه بودیم.

کارشناس مسائل سیاسی مواضع صریح و محکم رهبری را علت اصلی این اقتدار دانست و تاکید کرد: در بسیاری از جریانات ملی و منطقه ای اگر ایستادگی رهبر معظم انقلاب نمی شد قطعا هیچ یک از دستاوردها و موفقیت های کنونی وجود نمی داشت؛ مواردی که برخی در داخل تحقق آن را غیر ممکن می دانستند، با شجاعت رهبری به وقوع پیوست.

اسماعیلی تبیین کرد: امروز دلاورمردان ما در حوزه نظامی، دشمن را غافلگیر کرده اند، این در حالی است که بخش بزرگی از توان موشکی کشور ایران هنوز علنی نشده و در برابر دیدگان مردم و رسانه ها رژه نرفته است.

وی صنعت موشکی و پهپادهای نقطه زن ایران اسلامی را بخشی از علت های خروج ترامپ از برجام دانست و تصریح کرد: آمریکا فکر میکرد با خروج از برجام و تشدید تحریم ها و البته تروریستی خواندن سپاه می تواند در مقابل این حجم از پیشرفت ایستادگی کند اما هیچ کس و هیچ چیز توانایی ایستادگی در برابر این پیشرفت را ندارد.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به موضوع اینستکس اظهار کرد: از جمله شروط ماندن ایران در برجام این است که اروپا از ما نفت بخرد؛ این کار را نکردند که بماند، انتظار هم دارند در داخل با دور زدن تحریم ها، پولی جمع کنیم و در اختیار اروپا قرار دهیم تا به ما دارو و غذا بدهد.

وی تصریح کرد: قطعا ما بر سر این مساله کوتاه نخواهیم آمد و اگر اروپا منافع ما را تامین نکند نه برجامی در کار خواهد بود و نه تعهدی!

کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطر نشان کرد: نظام اسلامی ایران این بار بنای مصالحه ندارد، تصمیم قطعی ما این است که در برابر دشمن از ابزارهای قدرت خود استفاده کنیم؛ آنقدری هم به آنها نزدیک هستیم که می توانیم شماره سلاح آنها را برداشته و تعدادشان را بشماریم؛ مخالف مذاکره نیستیم اما با دو رژیم مستکبر آمریکا و اسرائیل هیچ گاه مذاکره نخواهیم کرد.

انتهای پیام/