به گزارش صبح توس؛ هادی رجائی نیا، فرماندار قوچان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی شش سال اخیر، شاخص اجرای طرح هادی روستایی از 18 به 32 درصد و شاخص مطالعه طرح هادی از 32 به 100 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون طرح هادی در 46 روستای این شهرستان افتتاح شده و یا در مرحله اجرا قرار دارد، ادامه داد: در طول شش سال اخیرطرح هادی 15 روستا بطور کامل و 10 روستا نیز بصورت تکمیلی در این شهرستان انجام شده است.

وی با اشاره به وضعیت آسفالت معابر روستایی نیز افزود: بین سال های 94 تا 96 بیش از 190هزار متر مربع روکش آسفالت در روستاهای قوچان اجرا شد و در سال گذشته نیز با جذب قیر رایگان بیش از 200 هزار متر مربع آسفالت اجرا و یا آماده آسفالت داریم.

رئیس شورای اداری قوچان با بیان اینکه میانگین شاخص اجرای طرح هادی در استان 35 درصد و در کشور 40 درصد می باشد و شهرستان قوچان علیرغم تلاش ها و پیشرفت در این حوزه همچنان از میانگین استانی و کشوری عقب بوده که امیدواریم با مساعدت مسئولین کشوری بتوانیم شاخص اجرای طرح هادی روستاهای قوچان را ارتقا دهیم.

رجائی نیا با اشاره به وضعیت مقاوم سازی منازل روستایی نیز خاطر نشان کرد: از یکصد و 90 هزار واحد روستایی قوچان حدود 600 واحد که معادل 35 درصد می باشد، مقاوم سازی شده است اما یکی از مشکلات این بخش مربوط به دستورالعمل ها و بخشنامه های بانکی است زیرا آنچه که از سوی مسئولین اعلام می شود با آنچه که بانک های عامل اعلام می کنند، کمی متفاوت بوده و مغایرت داشته که نیازمند پیگیری و حل این مشکل می باشد.

وی با اشاره به وضعیت واحدهای خسارت دیده در سیل اخیر نیز تصریح کرد: در سیل و بارندگی های اخیر در این شهرستان 630 واحد مسکونی روستایی دچار خسارت و یا تخریب شده است که با پیگیری های انجام شده وام بهسازی و بازسازی 90 واحد مسکونی ابلاغ شده است.

انتهای پیام/