حسین اصلاحی در گفتگو با صبح توس، از دستگیری یک نفر شکارچی حرفه ای در منطقه حفاظت شده زرین کوه خبر داد و اظهار کرد: در پی وصول گزارشی مبنی بر کشتار پستانداران وحشی توسط فردی از اهالی روستاهای درگز در منطقه حفاظت شده زرین کوه، اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی در مورد این سوژه آغاز شد.

وی افزود: با تلاش شبانه روزی مامورین یگان حفاظت محیط زیست درگز، مخفیگاه نامبرده مورد شناسایی و رصد قرار گرفت.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست درگز تصریح کرد: ماموران ما پس از حصول اطمینان از وجود اجزای جانوران وحشی شکار شده در منزل وی، با اخذ نیابت قضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و با همراهی پلیس اطلاعات و امنیت درگز به محل مزبور مراجعه کردند.

اصلاحی تشریح کرد: متهم با دیدن ماموران، اقدام به قمه کشی کرد و از طرفی همسر وی با استفاده از فرصت ایجاد شده آثار جرم را به داخل چاه ریخت؛ در این میان متاسفانه یکی از محیط بانان مورد اصابت ضربات قمه قرار گرفت و مجروح شد.

وی تبیین کرد: در نهایت مامورین موفق شدند با مهار متهم، وی را به دادسرا معرفی کنند و نامبرده با نظر مرجع قضایی روانه زندان شد .

این مقام مسئول گفت: با حضور مجدد مامورین در منزل متهم و بررسی دقیق منزل وی، یک قبضه سلاح قاچاق 5 تیر ساچمه زنی و 5 عدد فشنگ چهارپاره از چاه خارج و در بررسی های بیشتر، آثار شکار 4 راس قوچ و میش و بره وحشی به همراه یک دستگاه دوربین چشمی، مقداری ساچمه جهت مونتاژ فشنگ و دو پایه فلزی کشف و ضبط شد.

اصلاحی در پایان ضمن تشکر از همکاری مردم و تقدیر از همراهی تمام ارگانهای شهرستان خاطر نشان کرد: متهم به دلیل شکار غیرمجاز، تمرد و حمله به مامورین با دستور مقام قضایی محکوم به پرداخت 400 میلیون ریال خسارت به خزانه و تحمل زندان شد.

انتهای پیام/