به گزارش صبح توس؛ راضیه شیرمحمدی ۴۲ ساله، دارنده مدال نقره مسابقات آسیایی جاکارتا و برنز از پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن بر اثر سکته قلبی در ۴ تیر ماه دار فانی را وداع گفت.

وی عضو تیم ملی تیراندازی با کمان معلولان ایران بود و از سال ۶۷ تا سال 98 در رشته تیراندازی با کمان مشغول به فعالیت بود که دریافت سهیمه پارالمپیک را در کارنامه خود داشت.

دو ماه گذشته اهدای پاداش میلیاردی فوتبالیست ها اعتراض بسیاری از ملی پوشان دیگر رشته ها را به دنبال داشت که پس از گذشت چندین سال از مدال آوری آن‌ها هنوز خبری از پاداش و حقوق این مدال آوران نیست.

در همین راستا راضیه شیر محمدی در اظهار نظری در خصوص عدم دریافت پاداش قهرمانی خود گفته بود: «اگر حقوق و پاداش مرا ندهند، باید با دو فرزندم چگونه زندگی کنم؟ کاسه گدایی دستم بگیرم؟ کسی نمی داند در سال جاری به من و بچه هایم چه گذشت. دلم می خواهد آقای وزیر یک روز بیاید و در یخچال خانه مرا باز کند و ببیند که در خانه ورزشکارانش چه می گذرد شاید ورزشکارانی که شرایط مشابه من را دارند باید دست فروشی کنند.»

حال سوال اینجاست که چرا وزارت ورزش میان ورزشکارانش انقدر تفاوت می‌گذارد؟ و آیا راضیه شیرمحمدی به دلیل مشکلات مالی که به وی تحمیل شده بود دچار سکته قلبی شد؟

لازم به ذکر است وی در مسابقات جهانی تیر اندازی با کمان هلندکه خردادماه امسال برگزار شد، سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز کسب کرد و بالاترین رتبه بندی جهانی راضیه شیرمحمدی ۲۷ بوده و توانسته بود در مسابقه لندن در سال ۲۰۱۲ در قسمت مسابقات ریکرو تیمی زنان مدال برنز را از آن خود کند.

این بانوی افتخار آفرین میهنمان متاهل و دارای دو دختر چهار و ۱۸ساله‌ بود.

انتهای پیام/