به گزارش صبح توس؛ در فروردین ماه سال جاری، تنها استخر عمومی شهرستان قوچان پس از برق گرفتگی یک شناگر در سرویس بهداشتی آن پلمپ و تعطیل شد که پس از پیگیری مسئولین و رفع پلمپ و اقدامات قانونی این استخر مجددا بازگشایی شد.

اسماعیل حاجی آبادی، رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان در گفتگو با خبرنگار صبح توس با تشریح آخرین وضعیت استخر مهر این شهرستان گفت: پس از فک پلمپ و بررسی فنی کارشناسان، مرحله اول بهسازی و رفع نقص انجام و مجوز فعالیت این استخر صادر و  مجددا راه اندازی و در اختیار علاقه مندان به ورزش قرار گرفت.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون علت مرگ یک شناگر در این استخر نیز ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده و آنچه که ما اطلاع داریم در این پرونده استخر مهر مقصر شناخته نشده است.

وی افزود: باتوجه به فرسودگی برخی از بخش های این استخر و ضرورت اجرای تعمیرات اساسی، در حال رایزنی برای جذب اعتبار سه میلیارد ریالی و انجام تعمیرات اساسی می باشیم اما در حال حاضر و با توجه به تعمیرات انجام شده هیچ مشکل خاصی در این استخر وجود ندارد و شهروندان می توانند از این استخر استفاده کنند.

حاجی آبادی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا پایان سال جاری و پس از جذب اعتبار، تعمیرات اساسی این استخر را انجام دهیم، تصریح کرد: تعمیرات بخش ایمنی سالن ورزشی حجاب نیز انجام شده و تعمیرات سایر سالن های ورزشی قوچان نیز در دستور کار قرار دارد و به محض تامین اعتبار لازم، تعمیرات چند سالن ورزشی از جمله مشکل نور سالن ورزشی تختی، حجاب و سیمرغ انجام خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان قوچان با بیان اینکه دلیل تاخیر در تعمیرات سالن ها ورزشی، اولویت تعمیر و بهسازی استخر بود، خاطر نشان کرد: خوشبختانه باتوجه به پیگیری های متعدد، حدود 90 درصد اماکن و سالن های ورزشی این شهرستان بیمه شدند و این درحالیست که پیش از این حدود 80 درصد اماکن ورزشی این شهرستان بیمه نبود.

انتهای پیام/