به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در دیدار با مسئولان قضائی خراسان‌رضوی به‌مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: از نظر مردم، اولین پاسخگو در برابر همه جرم‌ها، دستگاه قضائی است به همین جهت موضع‌گیری‌های قوه قضائیه برای روشن‌شدن ذهن مردم اثر‌گذاری بسیار دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه برخی جریان‌های اقتصادی و سرمایه‌ای با استفاده از ورود 32 میلیون زائر به مشهد، به فکر سود کلان از طریق توسعه امکانات گردشگری، عیاشی و تفرجی هستند افزود: نمی‌توانیم بگوییم در این شهر باید مورد اعتماد همه جریان‌ها باشیم ولی اکثر مردم که انقلاب را سرپا کردند و پای انقلاب ایستاده‌اند باید به قوه قضائیه اعتماد کنند همانگونه که موضع گیری‌های مسئولان قضائی استان به حفظ هویت حضرت امام رضا (ع) در این شهر کمک کرده است.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: اگر در قوه قضائیه مرّ فقه اجرا شود، خیلی از مشکلات حل می‌شود اما می‌بینیم در دستگاه‌های قضائی به قولنامه ترتیب اثر می‌دهند و این در حالی است که مقاوله‌ای که نفوذ شرعی ندارد، نمی‌تواند ملاک عمل باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه مشکلات اجتماعی، نهاد مقدسی را که ضامن اجرای قانون است زیرسئوال می‌برد و امید مردم را به نظام کم می‌کند افزود: قوه قضائیه باید در مقابل انحرافات و جرم‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد، بایستد.

وی اظهار داشت: مسئولان به جوانان کمک کنند تا وارد میدان کار شوند و افراد با تجربه تجربیات خود را به جوانان منتقل کنند و جوانان نیز با توان و لیاقت وارد عرصه شوند.

انتهای پیام/