داوود نور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: طبق گزارش‌ها موثق از منابع آگاه و پس از هماهنگی با دستگاه قضایی و اخذ مجوز نیابت مأمورین یگان حفاظت محیط‌زیست به همراه پرسنل نیروی انتظامی در بازرسی از منزل فردی در روستای اسفیز بخش کدکن تربت‌حیدریه مقادیری گوشت و اجزای میش وحشی کشف و ضبط کردند.

وی خاطرنشان کرد: در این خصوص و به استناد بند ج ماده ۱۰ قانون شکار و صید و بند الف ماده ۱۱ همان قانون برای متهم پرونده تشکیل و وی تحویل مراجع قضایی شد.

نورمحمدی افزود: از ابتدای امسال تاکنون هفت پرونده در حوزه شکار و صید تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده که از متخلفین تعداد سه بهله دلیجه، یک بهله عقاب،30 قطعه کبک کشف و ضبط‌شده است.

رئیس حفاظت محیط‌زیست تربت‌حیدریه گفت: با توجه به آیین‌نامه ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی، رویکرد این اداره به سمت مجازات جایگزین بوده و از ابتدای سال تاکنون دو مورد از پرونده‌های ذکرشده مجازات جایگزین حبس از طریق تعمیر وسایل نقلیه متعلق به سازمان حفاظت محیط‌زیست صادر و بقیه پرونده‌ها در مراجع قضایی در حال پیگیری است.

شهرستان تربت‌حیدریه مساحتی به میزان ۳۶۲۰۰۰ هکتار عرصه دارد که از این میزان ۲۵۵۰۰۰ هکتار آن عرصه‌های طبیعی است و از این مقدار ۱۷۰۰۰ هکتار آن مناطق شکارممنوع شامل: ۱۱۰۰۰ هزار منطقه شکارممنوع ژرف ، ۵۰۰۰ هکتار منطقه بزمای و ۱۰۰۰ هکتار آن نیز منطقه سید مرتضی را در بر می گیرد.

انتهای پیام/