حسن عزیزی، سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس پیرامون انتشار کلیپ فرد هنجارشکنی که پیش‌ازاین توسط مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مدیرکل ورزش و جوانان استان و رئیس مجمع سازمان‌های مردم ‌نهاد جوانان تقدیر شده بود، اظهار کرد: تقدیر از این فرد تنها به اعتبار رزومه و بررسی شرایط وی توسط مجمع سمن‌های جوانان و با هدف ترویج کارهای خیر و خداپسندانه در جامعه بوده است.

وی با تأکید بر اینکه نباید به بهانه مطالبه گری تصاویر خصوصی افراد در هر فضایی منتشر شود، ادامه داد: انتشار کلیپ فرد مذکور در شرایط غیرمتعارف و در محیطی نامناسب مصداق نشر گناه و خلاف قانون است و این فرد حق دارد و می‌تواند از انتشاردهندگان فیلم خصوصی‌اش در فضا مجازی شکایت قضایی کند.

عزیزی خاطرنشان کرد: ما در تقدیر از افراد، حال فعلی آن‌ها و رزومه‌ای که به ما ارائه می‌شود را می‌سنجیم، مانند «رامبد جوان» که روزی از میهن‌پرستی و دوست داشتن مردم ایران می‌گفت اما بعد از مدتی به کانادا سفر کرد تا فرزندش بتواند تابعیت آن کشور را دریافت کند.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه از این فرد در اردیبهشت‌ماه تقدیر شده است و با انتشار یک فیلم نمی‌توان دستگاه‌های اجرایی را زیر سؤال برد، گفت: عضویت در NGO های خیرخواهانه، فعالیت در کارهای خیر و نیکوکاری، معرفی شبکه‌ای که اقدام به کارهای خیر می‌کنند، حضور در رویدادها و برنامه‌های نیکوکاری، شاخص‌های ارائه‌شده برای تقدیر از جوانان نیکوکار بوده است.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف ما شبکه‌سازی در امور خیرخواهانه است که در اینجا جای دارد از مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی تشکر کنم که در اجرای این کار ما را یاری رساندند و در این همایش شرکت کردند.

عزیزی با تأکید بر اینکه هرگونه مطالبه گری باید از طریق مجاری قانونی مربوط به آن موضوع دنبال شود، گفت: این کلیپ در بستر شبکه‌های اجتماعی بود و بسیاری از مطالبی که در متن منتشرشده با این فیلم با واقعیت متفاوت بود و علاوه بر آن سرمایه و وقت اداره کل برای شکایت از منتشرکنندگان این مطالب هدر می‌رفت لذا در مورد این موضوع سیاست سکوت را برگزیدیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تأکید کرد: بسیاری دیگر از مطالبات مهم جوانان مانند ازدواج، کار و مسکن وجود دارد که زمانی برای پرداختن به موضوعی که توسط برخی رسانه‌های خاص در شبکه‌های اجتماعی پخش‌شده، نداریم.

وی با محکوم کردن اقدام این فرد افزود: در آینده یک سری مکانیسم‌های کنترلی مشخصی برای انتخاب افراد شاخص و برتر در نظر می‌گیریم تا از انتخاب چنین افرادی جلوگیری شود.

عزیزی خاطرنشان کرد: صفحات شخصی بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای مصوب مجلس شورای اسلامی در حکم مصادیق شخصی فرد است و انتشار فیلم افراد به بهانه مطالبه‌گری اقدام شایسته و درستی نیست، این در حالی است که طی تماسی که از مجمع سمن‌های جوانان با این فرد گرفته شد از وی خواستند تا این فیلم را از صفحه خود پاک کند.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه برای مجمع سمن‌های جوانان حدود 70 یا 80 رزومه ارسال شد که از این تعداد تنها از 11 جوان تقدیر به عمل آمد گفت: با این وجود هم‌اکنون در حال تهیه پروتکلی مشخصی هستیم که قسمت‌های نظارتی ما برای انتخاب افراد بیشتر می‌شود تا از انتخاب چنین افرادی جلوگیری شود.

لازم به ذکر است که پیش‌ازاین نیز مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی نسبت به پیگیری صبح توس پیرامون انتشار کلیپ فرد هنجارشکن واکنش نشان داد.

 

انتهای پیام/