به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی، ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کاشمر و خلیل آباد که در دفتر امام جمعه کاشمر برگزار شد، اظهار داشت: حرکت تحولی جریان انقلاب اسلامی که در سال 57 توسط امام راحل آغاز شد تا ظهور امام زمان (عج) جاری است و تمام شدنی نیست.

وی با بیان اینکه در گام اول انقلاب اتفاقات مبارکی افتاد و مقام معظم رهبری در 22 بهمن 97 با ایراد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و ابلاغ آن به امت حزب الله مطالبه کردند که این بیانیه به عنوان چشم انداز پیش رو قرار گیرد، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد حاکمیتی زیر مجموعه رهبر معظم انقلاب وظیفه خود می داند که این بیانیه را منشور حرکت خود قرار دهد و در این گام دوم انقلاب اسلامی با تاسی به این بیانیه حرکت را ادامه دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تحولی که در مجموعه سازمان تبلیغات اتفاق افتاده است و روز به روز ظهور و بروز خواهد داشت حاکی از این است که بیانیه گام دوم در مقام عمل نیز در حال پیاده شدن است، تصریح کرد: نگاه جوانگرایی، انقلابی و جهادی که حضرت آقا در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مورد توجه قرار داده اند به عنوان سرلوحه این کار و حرکت قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه ما یک قیام تمدنی را در مقابل تمدن غرب آغاز کرده ایم و امام خمینی (ره) با آغاز قیام تمدنی و ایجاد شرایط برای تحقق تمدن اسلامی، حرکت انقلاب را دنبال می کردند، اذعان کرد: امروز نیز اقتدا به جمهوری اسلامی در سراسر عالم به همین دلیل است که نظام امام امت بر این کشور حاکم است و امام مطالبه می کند و امت اراده می کند تا مطالبه امام را در جامعه محقق کند.

صاحبقرانی همچنین در ادامه عنوان کرد: اگر اراده مردم پای کار امام بیاید آن جریان امامت به بار می نشیند و مطالبه امام در جامعه محقق می شود و اگر امت پای کار امام نیاید سرهای امام و اصحاب امام بر روی نیزه ها می رود.

وی با بیان اینکه آن چه که  ضرورت دارد سازمان با بستر سازی تلاش کند تا این اتفاق رخ دهد این است که اراده های مردم پای کار مطالبه امام جامعه بیاورد و این رسالت اصلی سازمان تبلیغات است و نیاز به آمار و ارقام ندارد، تشریح کرد: امید بخشی به جامعه می تواند اراده جامعه را دوباره زنده و احیا کند و پای کار امام بیاورد و این حرکت یک حرکت مردمی است.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر اینکه با روحیه انقلابی گری و جهادی تلاش خواهیم کرد مطالبه آقا را پیاده کنیم، خاطرنشان کرد: واگذاری امور به مردم، استفاده از ظرفیت های مردمی و دغدغه مندان تحقق تمدن اسلامی و جریان انقلابی کشور و پرهیز از تصدی گری یکی از راهبردهایی که در مجموعه اداره کل تعریف کرده ایم .

 

حجت الاسلام محمد کاظم طباطبایی در این مراسم اظهار داشت: با توجه به توطئه هایی که از سوی دشمنان می بینیم قادر هستیم با همین استعدادی که در اداره تبلیغات و حوزه های علمیه داریم این توطئه ها را خنثی کنیم .

امام جمعه کاشمر با بیان اینکه آرامش مسائل فرهنگی و مذهبی در شهرستان بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نیاز به مبلغان جهادی دارد.

در پایان این مراسم حجت الاسلام محمدحسین صداقتی خلیل آباد به عنوان رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی کاشمر و خلیل آباد معرفی و از زحمات حجت الاسلام نجفی تجلیل شد.

انتهای پیام/