به گزارش صبح توس؛ علی امیدبخش شب گذشته در همایش روز اصناف در سبزوار با اشاره به تلاش‌هایی که از سوی مدیران  شهرستان در راستای توسعه انجام می‌شود اظهار داشت: خوشبختانه مجوز احداث گمرک در شهرستان سبزوار اخذ شده است.

وی بابیان اینکه سبزوار دارای پتانسیل‌های بالایی در حوزه صادرات است تأکید کرد : از جمله  ظرفیت‌های بی‌بدیل سبزوار در حوزه کشاورزی است که قابلیت صادرات به سایر نقاط جهان را دارد و ایجاد گمرک در شهرستان نقطه عطفی برای شناساندن ظرفیت‌ها  و توسعه شهر خواهد بود.

امیدبخش در ادامه با تأکید بر این موضوع که صاحبان صنوف با مشارکت  جامعه دانشگاهی باید به روش‌های کسب نوین روی بیاوردند افزود:امروز دیگر نمی‌توان با روش‌های کسب ،تولید و توزیع که در بیش از ۵۰ سال گذشته کاربرد داشت با بازارها رقابت کرد.

وی ادامه داد: مشورت گرفتن از جامعه دانشگاهی و ورود به فضای کسب‌وکار مجازی می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات امروز صنوف باشد.

وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان افسران جنگ اقتصادی هستند که امروز جامعه با آن درگیر است تأکید کرد :با عمل به فرمایشات رهبری مبنی بر رونق تولید می‌توان  از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

انتهای پیام/