به گزارش صبح توس؛ بهروز بنیادی، ظهر امروز در نشت ستاد اقتصادی مقاومتی شهرستان خلیل‌آباد که با حضور استاندار خراسان رضوی در سالن همایش‌های اداره فرهنگ و ارشاد خلیل‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: خلیل‌آباد با دارا بودن 5 هزار کیلومترمربع مساحت به‌عنوان یک شهرستان جمع‌وجور مطرح است و می‌توان مدیریت خیلی از کارها را در این شهرستان انجام داد.

وی با بیان اینکه مردم شهرستان خلیل‌آباد همه دارای وحدت و انسجام خاصی هستند و خوشبختانه در مسیرهای توسعه گام‌های خوبی را برمی‌دارند، خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که در زمان شهرستان شدن خلیل‌آباد مورد غفلت واقع‌شده، شاخص‌ها و آمارها و اعدادی که به استان اعلام‌شده یا می‌شود خلیل‌آباد را در ردیف شهرستان‌های برخوردار قرار داده است درحالی‌که بسیاری از مردم نیز به مسئله اعتراض دارند.

نماینده مردم خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: سازمان برنامه‌وبودجه استان نیز شهرستان را جزو نقاط برخوردار بر اساس آمار و ارقام می‌داند و به نظر می‌رسد در این فضای اقتصادی نیز باید توجه ویژه‌ای به شهرستان خلیل‌آباد شود و موردحمایت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کشاورزان شهرستان خلیل‌آباد در تابستان سال گذشته دچار مشکلات عظیمی به‌واسطه خاموشی‌های چاه موتورها بدون اطلاع‌رسانی بودند، تصریح کرد: فصل برداشت انگور در تیرماه و مردادماه است و اوج زمان نیاز به آخرین آبیاری‌ها است ولی متأسفانه خاموشی‌هایی که صورت گرفت خسارت‌های زیادی را به محصولات کشاورزی وارد کرد
هیچ شخصی نتوانست این خسارت را جبران کند و عملاً جبرانی انجام نشد و نخواهد شد.

وی در ادامه اذعان کرد: اگر امسال قرار به خاموشی چاه موتورها است باید طوری برنامه‌ریزی شود که در شهرستان‌هایی مثل خلیل‌آباد که مهد کشاورزی هستند برنامه‌ریزی ویژه‌ای صورت گیرد.

بنیادی با بیان اینکه تمام پتانسیل شهرستان خلیل‌آباد کشاورزی است اگر بتوانیم ارزش‌افزوده محصولات کشاورزی یا میزان تولید در واحد سطح را در خلیل‌آباد افزایش دهیم بسیاری از مسائل اقتصادی نیز برطرف خواهد شد، عنوان کرد: آموزش کشاورزان و حمایت از بخش کشاورزی تأکید بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به عدم وجود شهرک صنعتی در خلیل‌آباد، تشریح کرد: اینکه بخواهد شهرک صنعتی به نام کاشمر، بردسکن و یا خلیل‌آباد باشد در سطح کلان برداشته‌شده است و به‌راحتی می‌توان بخشی از شهرک صنعتی بردسکن حال حاضر را به شهرستان خلیل‌آباد اختصاص داد و نام خلیل‌آباد نیز در آنجا درج شود.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه بیمارستان 32 تخت خوابی خاتم‌الانبیاء خلیل‌آباد راه‌اندازی شده است، ابراز کرد: اقتصاد سلامت نیز برخی از هزینه‌ها را قبول نمی‌کند و به دنبال این هستیم که بیمارستان خلیل‌آباد به‌عنوان یک مرکز جراحی‌های کوچک مانند چشم، گوش، حلق و بینی در بین سه شهرستان تقویت و در کنار آن سایر خدمات نیز ارائه شود.

 

خلیل‌آباد در استقلال برخی ادارات و زیرساخت‌ها مشکل دارد

حجت‌الاسلام علی ناهیدی در این مراسم اظهار داشت: شهرستان خلیل‌آباد در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی نظیر سیاسی، فرهنگی، دینی، مذهبی و... پیشگام و پیش‌قدم بوده است و مردم این شهرستان مردمی فهیم و منسجم هستند که از اتحاد و انسجام قابل قبولی برخوردار هستند.

امام‌جمعه خلیل‌آباد در ادامه خاطرنشان کرد:16 سال است که خلیل‌آباد تبدیل به شهرستان شده ولی مشکلاتی در استقلال برخی ادارات و زیرساخت‌ها دارد که نیازمند مساعدت و همراهی مسئولان استانی و کشوری است.

انتهای پیام/