به گزارش صبح توس؛ حسین ولی دخت، دادستان قوچان صبح امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالگرد شهادت دکتر آیت الله بهشتی گفت: تمام مسئولینی که در نظام جمهوری اسلامی ایران متصدی امور اداری و ادارات می باشند، از منظر قانون و شرع موظف هستند خود را در تراز انقلاب اسلامی حفظ کنند زیرا این موضوع از الزامات قانون اساسی می باشد.

وی با بیان اینکه هدف حکومت اسلامی اجرای عدالت در جامعه است و این امر با وجود کارگزاران انقلابی تحقق می یابد، ادامه داد: در جامعه اسلامی هیچ فرد و گروهی نسبت به هیچ کسی برتری نداشته و تمام افراد در برابر قانون برابر و مساوی می باشند.

وی اصل تساوی افراد در جامعه را از اجراء اصلی حقوق جزا دانست و افزود: گسترش ناامیدی در جامعه از سوی برخی رسانه های وابسته به استکبار به حدی افزایش یافته است که حتی برخی از مسئولین  نیز تصور می کنند که دیگر نمیتوان کاری انجام داد و یا شاهد پیشرفت و حل مشکلات بود.

دادستان قوچان سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی را یکی از مصادیق بارز اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: مسئولین و کارگزاران حق خروج از مسیر ولایت و انقلاب را ندارند و قلب تمام مسئولین در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می بایست مملو از خیرخواهی باشد و منفعت طلبی و سیاست زدگی برخی مسئولین در تراز و شان انقلاب اسلامی نمی باشد.

ولی دخت با بیان اینکه برخورد با جرایم خشن یکی از اولویت های اصلی دستگاه قضایی در شهرستان قوچان است، تاکید کرد: تاکنون چهار کیفرخواست محاربه برای اراذل و اوباش درخواست شده است.

وی با اشاره به آغاز تحرکات کاندیداها و حامیانشان برای انتخابات سال جاری نیز یادآور شد: فضای انتخابات می بایست پرشور و مشارکت شهروندان نیز حداکثری باشد اما حامیان کاندیداها و جناح های سیاسی نباید آخرت خود را فدای دنیای دیگران کنند و مسئولین و مدیران نیز تحت هیچ شرایطی نباید از امکانات دولتی، عمومی و بیت المال در عرصه انتخابات به نفع و یا علیه کاندیدی به کار گیرند.

وی با اشاره به پلمپ برخی مراکز عرضه قلیان نیز خاطر نشان کرد: طبق قانون عرضه قلیان در اماکن عمومی جرم است و مبنای جرم انگاری آن هم آسیب و خطرات جبران ناپذیر دخانیات به جسم براساس نظرات متخصصین و کارشناسان سلامت می باشد.

دادستان قوچان با تاکید بر فعالیت کافه ها با مجوز قانونی و عدم عرضه قلیان تاکید کرد: تخلف از این قانون 13 میلیون تومان جریمه داشته و تکرار آن نیز با افزایش یک و نیم برابری جریمه همراه خواهد بود.

انتهای پیام/