حجت‌الاسلام حسینعلی آذر شیب رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار در گفتگو با خبرنگار صبح توس با توجه به اول تیر ماه سالروز تاسیس اداره تبلیغات اسلامی در تیرماه ۱۳۶۰ به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: برنامه های تبلیغات اسلامی با تبیین بیانیه گام دوم انقلاب بنا است، اجرا و دنبال شود، که تمام تلاش ما در جهت اجرایی شدن این مهم در سطح شهرستان رشتخوار است.

وی با اشاره به اینکه کار و مدیریت جهادی مهمترین هدف و اصل در تبلیغات اسلامی است، افزود: برخی اوقات بردن کلمه جهادی به گمان برخی یعنی کار رایگان کردن است، که هیچگاه این مطلب اینگونه نیست، کار جهادی یعنی رسیدن به هدف و نهایی کردن کار موردنظر است، که یقینا رساندن کار به نتیجه مورد نظر خیرات و برکات فراوانی را هم در حال و هم در آینده برای شخص و جامعه به دنبال خواهد داشت.

 

حجت الاسلام آذرشیب با تاکید بر اینکه وجود روحانیت و انجام فعالیت‌های دینی، مذهبی، و فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی می شود، اظهار داشت: ما در هر نقطه از شهرستان که روحانی و طلبه مستقر داشتیم، آسیب‌های اجتماعی در آن نقطه از شهرستان کاهش بسیار چشمگیری داشته است.

 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار در ادامه همین مطلب، افزود: هم اکنون ۱۷ روحانی از طرف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار در سطح روستاهای این شهرستان فعالیت های دینی، مذهبی و فرهنگی را دنبال می کنند.

 

وی در ادامه با توجه به ظرفیت های موجود در سطح این شهرستان به برنامه ریزی هرچه بیشتر جهت تعامل با جامعه نخبگانی اعم از حوزوی و دانشگاهی در این شهرستان تاکید کرد و یاداور شد: استفاده از تجربیات جامعه نخبگانی اعم از حوزوی و دانشگاهی می‌تواند در بسیاری از آسیب های اجتماعی در حوزه‌های مختلف راهگشا باشد.

 

حجت‌الاسلام آذرشیب در ادامه با اشاره به کمک گرفتن از تشکل های مردمی در جهت پیشبرد هر چی بهتره برنامه های فرهنگی و مذهبی در سطح این شهرستان گفت: در سازمان تبلیغات اسلامی بنای بر کار یک طرفه نیست، استفاده از تشکل‌های مردمی باعث پیشبرد برنامه های فرهنگی و مذهبی در شهرستان می شود.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت موضوع فعالیت های قرانی در این شهرستان گفت:  یکی از مهمترین اهداف سازمان تبلیغات اسلامی در سطح شهرستان رشتخوار اهتمام به توسعه فعالیت های قرآنی در بین جوانان و نوجوانان است، که انشالله با همکاری تشکل های مردمی، جامعه روحانیت و مسئولین بتوانیم فعالیت‌های قرآنی را در بین جوانان و نوجوان به نحوی شایسته گسترش دهیم.

انتهای پیام/