به گزارش صبح توس؛ اردشیر کارآمد، رئیس شبکه بهداشت و درمان قوچان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح ملی کنترل فشار خون در این شهرستان گفت: از ابتدای آغاز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در قوچان تا کنون بیش از 33 هزار شهروند قوچانی برای کنترل و اندازه گیری فشار خون خود به مراکز تعیین شده در این شهرستان مراجعه کرده و فشار خون آنها مورد غربالگری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مراکز خدمات جامع سلامت، ایستگاه های موقت راه اندازی شده در سطح شهر، بیمارستان ها و داروخانه های تعیین شده در سطح شهر در اجرای طرح کنترل فشار خون مشارکت داشته و همچنان آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشند.


وی با بیان اینکه  بسیاری از افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند، تصریح کرد: متاسفانه ۵۰ درصد افرادی که از فشار خون خود مطلع هستند نیز، دارو مصرف نکرده و تحت درمان مناسبی قرار ندارند و فشار خون آن‌ها تحت کنترل نیست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قوچان تاکید کرد: باتوجه به مشکلات و خطرات موجود در حوزه فشار خون، یکی از توصیه‌های مهم سازمان بهداشت جهانی در حوزه کنترل بیماری‌های غیر واگیر، کنترل فشارخون است.

کارآمد در پایان با بیان اینکه 10 ایستگاه کنترل فشار خون بصورت موقت در قوچان راه اندای شده، گفت: طی حدود یک ماه از اجرای این طرح اقدامات بسیار خوبی از سوی تمام همکاران حوزه بهداشت در راستای ارتقا سلامت جامعه انجام شده است که قدردان تمام همکاران و فعالان عرصه بهداشت و سلامت می باشیم.

انتهای پیام/