به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز نماز سیاسی و عبادی جمعه در سراسر خراسان رضوی برگزار شد و اهم موضوعات به شرح ذیل مطرح شد؛

امام جمعه مشهد:

مردم دنیا دیدند آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: وعده‌های خداوند در قرآن بر دو قسم است؛ یک سلسله وعده‌ها در عرصه زندگانی مادی و اجتماعی انسان‌ها است و بخش دیگر وعده‌ها مربوط به آخرت است؛ بزرگترین دلیل بر صدق وعده‌های خدا مبتنی بر آیات قرآن است.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه خداوند صدق وعده‌های دنیوی را دلیل بر صدق وعده‌ها در آخرت قرار داده گفت: در سوره مبارکه انبیاء در سه آیه به این مسئله اشاره شده است، از آیه هفتم تا آیه نهم سوره انبیاء در این زمینه است.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: آنچه از مضمون مطلب در این سه آیه به دست می‌آید این است که جوامع انسانی به دو بخش تقسیم شده؛ یکی جریان انبیاء و عبودیت پروردگار و دیگری بخش مسرفین است.

وی تصریح کرد: برخی می‌خواهند عیاشی را به اسم شادی به جوان تزریق کند اما قطعا طبق وعده‌‌های خداوند متعال، خودشان و جریانشان نابود می‌شوند، اینکه جوان معصوم را بهانه کنیم و او را عامل هرزه‌رانی خود قرار دهیم هلاکتشان از مصادیق وعده خدا است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به شخصیت دینی شهید چمران تاکید کرد: ایشان از عشق خالصی به وجود مقدس امام زمان(عج) بهره می‌بردند و در بعد دوم شخصیت، ایشان یک نماد انقلابی در نمایش دادن مقاومت فعال بود. یعنی اگر بخواهیم مجموعه فداکاری‌های ایشان را که در جریان ماجرای پاوه و سرکوب کردن گروه‌های الحادی صورت گرفت در نظر بگیریم حرکات دلاورمردانه این سردار عظیم در جنگ‌های نامنظم شاخص بود.

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: ایشان یک تابلوی شفاف از مقاومت فعال بودند ضمن اینکه مردم مقاومی بودند، مقاوم فعالی بودند و تنها این نبود که در برابر دشمن مقاومت کند بلکه در سرکوبی دشمن و براندازی دشمن فعالیت می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب، مانیفست مقاومت فعال در عرصه سیاست بین‌الملل و اقتصادی است اظهار داشت: علاوه بر مقاومت باید دنبال برطرف کردن کمبودها نیز باشیم و فقط این نباشد که فشار را تحمل کنیم در عین تحمل فشار دشمن باید در خط مقتدرسازی خودمان و نابودی و تضعیف دشمن و خنثی کردن توطئه‌های دشمن حداکثر فعالیت را صورت دهیم.

امام جمعه مشهدمقدس عنوان کرد: آنچه در دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن ارائه شد نمایانگر این مسئله بود؛ برخورد مقام معظم رهبری و ژست دلاورمردانه ایشان ثابت کننده این حقیقت بود که ما و مردم ما مقاومت فعال داریم یعنی مقاومت فعال از نوع برخورد مقام معظم رهبری در برابر فشارهای حداکثری آمریکا.

علم‌الهدی ادامه داد: بعد از این ملاقات واشنگتن پست روزنامه آمریکایی در توصیف موضع عزتمندانه مقام رهبری نوشت: جمله رهبر ایران که گفتند من ترامپ را فردی که حامل پیام باشد را نمی‌دانم در سخن ایشان بازتاب فرموده رهبر ایران بود که گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی بیان کرد: روزنامه واشنگتن پست که یک رسانه رند آمریکایی و جهانی است می‌گوید 40 سال پیش امام خمینی(ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و بعد از 40 سال همان فرمایش را در فرمایش رهبری شنیدیم که گفت من ترامپ را فردی که شایسته پیام باشد نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: امام از 40 سال قبل در این سیما و در صدای رهبری و در این قیادت و رهبری مقام معظم رهبری، زنده است و این معنای حرف واشنگتن پست است؛ آمریکایی که تصور می‌کند امام رفته است باید بداند مقام معظم رهبری همان امامی است که 40 سال قبل گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و مردم دنیا دیدند آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند.

علم‌الهدی تصریح کرد: بعد از این ملاقاتی که نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری کرد یکی از نخبگان سیاسی ژاپن مطلبی گفته که شنیدن حرف او جالب است؛ وی می‌گوید ایران غروری دارد که ما در ژاپن باخته‌ایم. رهبر قدرتمند ایران حسرت برانگیز است یعنی ما ژاپنی‌ها که امروز کلید اقتصاد دنیا دستمان است و دنیا را با سرانگشت خودمان می‌چرخانیم به رهبر ایران حسرت می‌خوریم.

وی گفت: این نخبه ژاپنی می‌گوید که سفر آبه به تهران با پیغامی فریبکارانه از سوی ترامپ همراه بود و این تاثیر مهم را داشت که بخش مهمی از جمعیت ژاپن را با یک رهبر مقتدر و نفوذناپذیر در مقابل آمریکا آشنا کرد. هدف این نخبه سیاسی از این حرف‌ها چیست؟ ژاپن کشوری است که بعد از جنگ جهانی دوم سربرآورد. آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی بمب اتمی انداخت و ده‌ها هزار ژاپنی را خاکستر و پودر کرد.

امام جمعه مشهدمقدس گفت: مردم ژاپن با تمام قدرت اقتصادی، بازهم اسیر دست آمریکا هستند زیرا آنجا پایگاه نظامی دارد. ناپاک‌هایی که می‌‌گویند جمهوری اسلامی ایران ناکارآمد است ببینند که 40 است که مقابل قدرت بت‌گونه استکبار جهانی ایستاده‌ایم و آن قدر او را ذلیل کرده‌ایم که ژاپنی که کشور ایده‌آل آنهاست حسرت رهبر ایران را می‌خورند.

علم الهدی عنوان کرد: دیروز رزمندگان ما پهپاد آمریکایی را هدف گرفتند، عکس‌العمل آمریکا در این میان مهم بود؛ وقتی پهپاد هدف گرفته شد نخست رئیس جمهور آمریکا شاخ و شانه کشید و گفت ایران وارد جنگ شد و بلافاصله حرفش را عوض کرد و گفت شاید اشتباها زده‌اند. با کدام جرات می‌خواست زدن پهپاد را جواب دهد؟ دید عرضه و قدرتش را ندارد و لذا حرفش را برگرداند. ما نسلی هستیم که عظمت و عزت و اقتدار را در میان نسل‌های شیعه شاهد هستیم.

امام جمعه سبزوار:

قانون رسیدگی به اموال مسئولان گامی در راستای افزایش عدالت در جامعه است

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه قانون رسیدگی به اموال ودارایی های مسئولان باید زودتر از این ها اجرایی میشد اظهارداشت:اجرای این قانون سبب افزایش اعتماد عمومی به مسئولان اجرائی و همچنین گامی در راستای افزایش عدالت در جامعه است.

وی همچنین با اشاره به انتخاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس  قوه قضائیه تاکید کرد: این انتخاب از سوی رهبر انقلاب باعث شده است که مردم امید بیشتری نسبت به اجرای عدالت وهمچنین مبارزه جدی تر با فساد در بین دانه درشت ها و در کل جامعه پیدا کنند.

مقیسه با اشاره به نقش کلیدی قوه قضاییه در برقراری عدالت اجتماعی در کشور ابراز کرد : امیدواریم که با گذر زمان هر روز به این هدف والای جامعه اسلامی نزدیکتر شویم.

امام جمعه سبزوار همچنین با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که باید مورد نظر دادگستری ها قرار گیرد کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها باشد تاکید کرد:کاهش اطاله دادرسی باید در دستور کار این قوه قرار گیرد

امام جمعه قوچان:

شاخصه اصلی قوه قضائیه گسترش عدالت در جامعه است

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی، خطیب نماز جمعه قوچان در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهادت آیت الله بهشتی و 72 یار انقلاب، اظهار داشت: الگوی مقاومت طی چهل سال اخیر ساز و کار بسیار خوبی در برابر ابرقدرت پوشالی و کدخدای دنیا ایجاد کرده است و عدم اجازه رهبرانقلاب حتی برای قرائت پیام ترامپ، نمونه بازی از شجاعت، قاطعیت و عزت بود.

وی ادامه داد: برخی معتقدند چرا حالا که آمریکا به دنبال مذاکره مجدد با ایران است مسئولین ما لجبازی می کنند، پاسخ به این سوال روشن است زیرا آمریکا صادقانه رفتار نمی کند و نمونه بارز آن تحریم صنعت پتروشیمی ایران همزمان با سفر نخست وزیر ژاپن به ایران بود و به همین دلیل معتقدیم تنها راه نجات از شرایط موجود ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکاست.

وی با بیان اینکه روز ششم تیرماه، سالروز سوقصد به جان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و این خواست الهی بود که ایشان کماکان رهبری انقلاب اسلامی ایران را عهده دار باشند، افزود: وفاداری به اصول و آرمان های امام و انقلاب، تجربه و قاطعیت، سیر و سلوک معنوی، نظریه پردازی و حکمت، باور به توسعه و پیشرفت ایران اسلامی، آینده نگری، سابقه مبارزه انقلابی و جهادی، اعتماد و اعتقاد به جوانان، قابلیت علمی بالا و سلامت و پاکدستی از مهمترین ویژگی های شخصیتی رهبر انقلاب است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان زیرچتر آمریکا قرار گرفتن را مساوی با خواری دانست و خاطر نشان کرد: زیر چتر آمریکا قرار گرفتن نتیجه ای جز خواری ندارد و در طول تاریخ و حتی سال های اخیر اگر حوادث کشورهایی همچون مصر، لیبی و ... را بررسی کنیم می بینیم که هر کشوری کخ زیر چترسیاسی آمریکا قرار گرفت چگونه خوار شد و قطعا این مساله برای حاکمان عربستان سعودی نیز رخ خواهد داد.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه عدالت، محور جامعه است و بعثت پیامبران به عدالت منوط شده و ضامن آرامش، امنیت و پیشرفت جامعه است، تصریح کرد: شاخصه اصلی قوه قضادیه گسترش عدالت در جامعه است و در قانون اساسی و فقهی، مسئولیت عدالت بر عهده قوه قضائیه گذاشته شه است.

وی با تاکید بر اینکه کسی حق توهین و تضعیف قوه قضائیه را ندارد اما این مساله با انتقاد سازنده متفاوت است، تصریح کرد: تسریع در دادرسی، مبارزه قاطع با فساد، افزایش نظارت درونی و بیرونی، شفافیت در کار، بهره مندی از نیروهای جوان و کارآمد، بررسی اموال مسئولین تراز اول کشور از مهمترین انتظارات جامعه از قوه قضاییه است.

خطیب نماز جمعه قوچان یکی از معضلات بزرگ جامعه را دخانیات و اعتیاد دانست و بیان داشت: اعتیاد منکری است که اگر در جامعه ریشه کن نشود جامعه را به تباهی می کشاند و همه در برابر آن مسئولیت داریم و انجمن معتادان گمنام نیز فعالیت های بسیار خوبی انجام داده و می بایست هم در حیطه جسمی و هم روانی با معتادان به عنوان یک بیمار برخورد کنند.

امام جمعه قوچان در پایان با انتقاد از وضعیت حجاب در جامعه و ضرورت برخود با بی حجابی نیز یادآور شد: متاسفانه بسیاری از مومنین و خاناوده شهدا نسبت به گسترش بی حجابی در جامعه از ما مسئولین گلایه دارند و این در حالیست که برخی معتقدند برخی موارد مصداق بی حجابی نیست بلکه نوعی بدحجابی است اما چنین نبوده و ما در جامعه یا شاهد حجاب هستیم و یا بی حجابی، بنابراین معنا و مفهوم دیگری را نمیتوان متصور شد.

امام جمعه خلیل آباد:

سقوط پهباد آمریکایی درسی برای آمریکا، اسرائیل و عربستان بود

حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل اباد با اشاره به سرنگونی پهباد آمریکایی توسط سپاه پاسداران اظهار داشت: صبح روز گذشته یک پهباد جاسوسی آمریکایی پس از ورود به خاک ایران توسط سپاه هدف قرار گرفت و منهدم شد.

وی با بیان اینکه فرمانده کل سپاه نیز این مسئله را تایید کرد که سپاه پهباد را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: فرمانده کل سپاه گفت که هر پهبادی که وارد مرزهای ایران شود و بخواهد جاسوسی کند مجال بازگشت به آن نخواهیم داد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه ما بنا جنگ با هیچ کشوری نداریم ولی برای جنگ کاملا آماده هستیم، تصریح کرد: سپاه به لحاظ تعهدی که در برابر حفظ نظام در برابر ظالمان دارد و به پشتوانه این ملت شریف با تجاوز آمریکایی ها برخورد می کند.

وی با بیان اینکه سقوط پهباد درسی برای آمریکا، اسرائیل و عربستان شد، اذعان کرد: آمریکا به دنبال این است که تنگه هرمز را نا امن کند تا حضور خود را موجه جلوه دهد و انهدام کشتی های نروژ هم کار خود آمریکا بود و ایران همیشه طرفدار حفظ امنیت در منطقه است.
بیش از یک میلیون و سیصد نفر در برنامه های فرهنگی مذهبی ماه رمضان خلیل آباد حضور داشتند
ناهیدی در ادامه با اشاره سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام (ره)، عنوان کرد: بیش از ۴۰۰ طلبه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری نقش آفرینی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه کمتر روستایی وجود دارد که روحانی نداشته باشد، تشریح کرد: بیش از ۴۰ نفر از روحانیون در نهادها، روستاها، بخش ها و قسمت ها و شهرهای مختلف انجام وظیفه می کنند.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه مطمئنا این روحانیون مشکلاتی دارند ولی با تمام این مشکلات برنامه های فرهنگی و مذهبی در سطح شهرستان انجام می شود، ابراز کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند که این تصور که بسیاری از مردم نسبت به مسائل دینی روی برگردان شده اند تصور غلطی است و حضور گسترده مردم در تشییع طلبه شهید و امام جمعه کازرون نیز نشان از توجه مردم به روحانیت است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های فرهنگی و مذهبی بسیاری در ایام ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان خلیل آباد با محوریت روحانیون برگزار شد، افزود: در این برنامه ها بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر شرکت داشتند.

خدواند مقام معظم رهبری را نگه داشت تا انقلاب اوج و شکوفایی خود را تجربه کند
حجت الاسلام ناهیدی در ادامه با بیان اینکه ششم تیرماه سال ۶۰ یادآور یکی از حوادث تلخ انقلاب اسلامی و سندی بر حقانیت انقلاب است، ابراز کرد: در این روزها و در آن شرایط تروریست های وابسته به استکبار جهانی کمر بسته بودند که عناصر اصلی این انقلاب را ترور کنند و یکی از اهداف آنها مقام معظم رهبری بود.

وی با بیان اینکه تقدیر این بود که انقلاب اسلامی اوج خود را با مقام معظم رهبری تجربه کند و خداوند رهبری را به عنوان یک ذخیره نگه داشت تا انقلاب به وسیله ایشان شکوفا شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری با یک غیرت مثال زدنی در راه امام (ره) و آرمان امام (ره) وفادار هستند و همواره از آرمان ها و مکتب امام حفاظت کرده و رهنمود های امام را سرلوحه خود قرار داده اند و اجازه ندادند در این سی سال کوچکترین انحرافی در راه و آرمان های امام ایجاد شود.

وی در پایان ضمن تسلیت شهادت دکتر مصطفی چمران خاطر نشان کرد: دانشمند نخبه مومن و انقلابی شهید مصطفی چمران از افراد مجاهد بود که در جبهه های حق علیه باطل حماسه آفرید.

امام جمعه سرخس:

تهدید به جنگ و تحریم در اراده ملت ایران تاثیری ندارد

حجت الاسلام محمد بختیاری در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن و بیانات ایشان در این دیدار، گفت: بیانات مقام معظم رهبری حرف دل ملت ایران بود و تهدید به جنگ و تحریم به هیچ عنوان در اراده ملت ایران تاثیری ندارد و مقاومت تنها راه مقابله با استکبار جهانی است.

امام جمعه سرخس عنوان کرد: برنامه ای که آمریکایی ها به وسیله نخست وزیر ژاپن داشتند، میانجی گری نبود بلکه برنامه فشار حداکثری بود تا پس از تحریم پتروشیمی و حمله به نفت کش های مرتبط با ژاپن بتوانند با تحریم و تهدید ایران را مجبور به مذاکره کنند.

حجت الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ژاپن به دولت آمریکا تو دهنی زدند، گفت: در گزارشی که در نشریه واشنگتن پست آمریکا درباره این دیدار منشتر شد آمده است که ما صدای رهبر ایران را شفاف تر از این نمی توانستیم بشنویم و بیانات رهبری بازتاب جمله این جمله امام راحل (ره) بود که فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند

وی با اشاره به تحلیل یک تحلیلگر ژاپنی درباره این دیدار عنوان کرد: این تحلیلگر ژاپنی در تحلیلی گفته است که «ملت ایران و دولت ایران غروری دارد که ما در ژاپن آن را باختیم» و حال می بینیم که ژاپنی ها هم رهبر ایران و قدرت و صلابت ایشان را شناختند.

امام جمعه سرخس اظهار کرد: بازی آمریکا با ایران بازی دو قدرت هستند و در این قدرت کسی که بازنده است آمریکا است.

حجت الاسلام بختیاری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، دولت آمریکا را در اندازه ای ندیدند که حتی جوابشان را بدهند، گفت: با قدرت الهی، قدرت آمریکا را به سخره گرفتیم و اگر شاید کسی در اوایل انقلاب این سخن امام راحل (ره) را که فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» درک نکردند.

وی در پایان گفت: امروز به آن باور رسیدیم و می بینیم که آمریکایی ها برای آنکه جوابش را بدهیم به هزاران واسطه متوسل می شود و در آخر هم جوابی که می خواهد نمی گیرد و با پاسخ دندان شکن رهبری مواجه می شود و این تفکر راهبردی رهبر معظم انقلاب می تواند انقلاب را موفق کند.

امام جمعه تربت حیدریه:

قابلیت علمی و فقهی ویژگی شاخص رهبری الهی انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه به سالروز ترور مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ششم تیرماه 60 منافقین کوردل و مزدوران نظام سلطه یکی از یاران بزرگ امام راحل را هدف ترور خود قرار داده و تقدیر الهی این بود که حرکت نابخردانه دشمن موفق نباشد و این گنجینه مبارک و بزرگ اسلامی برای امت اسلام بماند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری ویژگی های منحصر بفردی دارند که عامل شکوفایی رشد و تعالی انقلاب شده و به فضل الهی این نظام با اقتدار هر چه بیشتر در سایه خردمندانه ایشان راهش را ادامه داده است.

خطیب جمعه تربت حیدریه گفت: یکی از ویژگی های معظم له پایبندی به اصول و راه امام راحل است که در کنار استکبار ستیزی و آرمانخواهی یک تمدن ناب اسلامی و حرکت در مسیر اسلام ناب محمدی(ص)، مایه صلابت و اقتدار انقلاب اسلامی شدند.

وی به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن اشاره کرد و افزود: در پنجشنبه هفته قبل نخست وزیر ژاپن وقتی پیام ترمپ را عنوان کرد ایشان با صلابت تمام فرمودند او را در شان پاسخ نمی دانند که واشنگتن پست نوشته این سخنان آیت الله خامنه ای ما را به یاد سخنان آیت الله خمینی(ره) انداخت که با صلابت فرمود امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

عصمتی بیان کرد: یکی از نکات خاص و برجسته این شخصیت بزرگ و رهبر الهی سیر وسلوک این مرد است و وقتی این جمله را با صلابت فرمود: موسی به بنی اسراییل گفت: خداوند با ماست و کارتان را انجام دهید ایشان فرمودند: امروز من می گویم خداوند با ماست.

خطیب موقت نماز جمعه رشتخوار:

قدرت نظامی کشور ما، امروز تنها با مقاومت و ایستادگی، به دست آمده است

حجت‌الاسلام حسن خاکشور امام جمعه موقت شهرستان رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب شهر رشتخوار با تبریک روز مهندس و گرامیداشت سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید چمران با اشاره به مناسبت های پیش رو گفت: اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام (ره) بود که در طی هفته گذشته مراسم معارفه حجت الاسلام آذرشیب به عنوان یک نیروی بومی در سمت ریاست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار را داشتیم، امیدواریم که تمام ادارات ما مسئولین آنها به توجه به ظرفیت های خوب موجود در شهرستان از نیروهای بومی این شهرستان انتخاب شوند.

وی همچنین با اشاره به 6 تیرماه سالروز ترور مقام معظم رهبری به دست منافقین در مسجد ابوذر تهران، گفت: خواست خداوند بود که مقام معظم رهبری زنده بمانند و نه تنها ذخیره انقلاب و ایران باشند، بلکه ذخیره اسلام و جهانیان از وجود پر از سعادت ایشان بهرمند شوند.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار همچنین با اشاره به هفتم تیر ماه سالروز شهادت شهید مظلوم شهید بهشتی به همراه یاران با وفایش، گفت: در آستانه هفته قوه قضاییه نیز قرار داریم، امیدواریم که مسئولین قوه قضاییه ما امید را در جامعه همچان گسترش دهند و کسانی که امنیت و اقتصاد کشور را دچار مشکل می کنند با جدیت برخورد کنند، مردم با برخورد جدی قوه قضاییه با مفسدین اقتصادی و اخلاقی به انقلاب و نظام شان امیدوار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران اخیرا دو پیام به جهان مخابره کرده است، گفت: یکی از پیام‌های دیپلماسی دیداری که نخست وزیر ژاپن با مقام معظم رهبری داشتند که حامل پیامی از طرف ترامپ برای مقام معظم رهبری بود که ایشان جمله‌ای را فرمودند که من شخصا ترامپ را شایسته مبادله و هیچ پیامی نمی دانم و برای او پاسخی ندارم، و دیگر این پیام که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به جهانیان مخابره کرد آن پیام نظامی بود که در روزهای گذشته نیز شاهد آن بودیم، نیروهای مقتدر هوافضای سپاه پهباد بدون سرنشین آمریکایی به حدود ۲۰۰ میلیارد دلار قیمت را سرنگون کردند.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار در ادامه همین مطلب، افزود: امروز با صدای رسا و بلند اعلام می‌کنیم و فریاد می‌زنیم به تمام جهانیان و مستکبرین عالم که اگر هر گسی بخواهد با آب و خاک این کشور تعرضی کند، پاسخ سخت و کوبنده‌ای دریافت خواهد کرد.

حجت الاسلام خاکشور در ادامه اذعان داشت: ما امروز به عربستان و آل سعود که نه دین و نه اسلام برایشان معنا دارد، اعلام می‌کنیم که شماها با میلیاردها هزینه‌ای که کردید با پهپادهای آمریکایی و سلاح های فوق پیشرفته نتوانستید در مقابل مبارزان یمنی مقاومت کنید، اما بدانید که ایران به تکیه بر حضرت حق، جوانان شجاع و دلیر در پرتو خداوند و در سایه هدایت مقام معظم رهبری که عالم را متحیر از اندیشه خود می کند، در مقابل هر دشمنی پیروز و سربلند از میدان نبرد بیرون خواهد آمد.

وی در پایان با اشاره به اینکه قدرت نظامی امروز کشور ما، تنها با مقاومت و ایستادگی است، که به دست آمده است، افزود: تکیه بر دشمن و استکبار چیزی جز فقر و بدبختی برای ما نخواهد داشت، از برجام چه چیزی عاید ما شد که بخواهد از FATF یا SFT بخواهد نصیب ما شود، امروز جوانان ما هواپیمایی که برای جاسوسی وارد کشور شده بود را منهدم کردند، ارتش آمریکا خواسته باشد با ایران بجنگد تمام نیروهای آنها در منطقه به فضل الهی نابود خواهند شد.

انتهای پیام/