به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی، خطیب نماز جمعه قوچان در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهادت آیت الله بهشتی و 72 یار انقلاب، اظهار داشت: الگوی مقاومت طی چهل سال اخیر ساز و کار بسیار خوبی در برابر ابرقدرت پوشالی و کدخدای دنیا ایجاد کرده است و عدم اجازه رهبرانقلاب حتی برای قرائت پیام ترامپ، نمونه بازی از شجاعت، قاطعیت و عزت بود.

وی ادامه داد: برخی معتقدند چرا حالا که آمریکا به دنبال مذاکره مجدد با ایران است مسئولین ما لجبازی می کنند، پاسخ به این سوال روشن است زیرا آمریکا صادقانه رفتار نمی کند و نمونه بارز آن تحریم صنعت پتروشیمی ایران همزمان با سفر نخست وزیر ژاپن به ایران بود و به همین دلیل معتقدیم تنها راه نجات از شرایط موجود ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکاست.

وی با بیان اینکه روز ششم تیرماه، سالروز سوقصد به جان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و این خواست الهی بود که ایشان کماکان رهبری انقلاب اسلامی ایران را عهده دار باشند، افزود: وفاداری به اصول و آرمان های امام و انقلاب، تجربه و قاطعیت، سیر و سلوک معنوی، نظریه پردازی و حکمت، باور به توسعه و پیشرفت ایران اسلامی، آینده نگری، سابقه مبارزه انقلابی و جهادی، اعتماد و اعتقاد به جوانان، قابلیت علمی بالا و سلامت و پاکدستی از مهمترین ویژگی های شخصیتی رهبر انقلاب است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان زیرچتر آمریکا قرار گرفتن را مساوی با خواری دانست و خاطر نشان کرد: زیر چتر آمریکا قرار گرفتن نتیجه ای جز خواری ندارد و در طول تاریخ و حتی سال های اخیر اگر حوادث کشورهایی همچون مصر، لیبی و ... را بررسی کنیم می بینیم که هر کشوری کخ زیر چترسیاسی آمریکا قرار گرفت چگونه خوار شد و قطعا این مساله برای حاکمان عربستان سعودی نیز رخ خواهد داد.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه عدالت، محور جامعه است و بعثت پیامبران به عدالت منوط شده و ضامن آرامش، امنیت و پیشرفت جامعه است، تصریح کرد: شاخصه اصلی قوه قضادیه گسترش عدالت در جامعه است و در قانون اساسی و فقهی، مسئولیت عدالت بر عهده قوه قضائیه گذاشته شه است.

وی با تاکید بر اینکه کسی حق توهین و تضعیف قوه قضائیه را ندارد اما این مساله با انتقاد سازنده متفاوت است، تصریح کرد: تسریع در دادرسی، مبارزه قاطع با فساد، افزایش نظارت درونی و بیرونی، شفافیت در کار، بهره مندی از نیروهای جوان و کارآمد، بررسی اموال مسئولین تراز اول کشور از مهمترین انتظارات جامعه از قوه قضاییه است.

خطیب نماز جمعه قوچان یکی از معضلات بزرگ جامعه را دخانیات و اعتیاد دانست و بیان داشت: اعتیاد منکری است که اگر در جامعه ریشه کن نشود جامعه را به تباهی می کشاند و همه در برابر آن مسئولیت داریم و انجمن معتادان گمنام نیز فعالیت های بسیار خوبی انجام داده و می بایست هم در حیطه جسمی و هم روانی با معتادان به عنوان یک بیمار برخورد کنند.

امام جمعه قوچان در پایان با انتقاد از وضعیت حجاب در جامعه و ضرورت برخود با بی حجابی نیز یادآور شد: متاسفانه بسیاری از مومنین و خاناوده شهدا نسبت به گسترش بی حجابی در جامعه از ما مسئولین گلایه دارند و این در حالیست که برخی معتقدند برخی موارد مصداق بی حجابی نیست بلکه نوعی بدحجابی است اما چنین نبوده و ما در جامعه یا شاهد حجاب هستیم و یا بی حجابی، بنابراین معنا و مفهوم دیگری را نمیتوان متصور شد.

انتهای پیام/