به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیدت آستان قدس رضوی امشب در همایش بزرگداشت روز ملی بسیج اساتید و سالروز شهادت دکتر چمران که در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد اظهار کرد: دکتر چمران حکمت را با حضور در خاک‌ریزهای بیروت، شب‌های پاوه و شهود در سوسنگرد دریافت و عشق را در مکتب انبیاء و ائمه اظهار آموخت و سالروز شهادت این شهید بزرگوار زمان بسیار خوبی برای تشکیل بسیج استاد است.

وی افزود: شما اساتید نقش هدایت‌گری جامعه را بر عهده‌دارید و هیچ کاری از این سخت‌تر نیست و هیچ حرفه‌ای به عظمت و بزرگی هدایت جامعه نیست و اساتید وظیفه هدایت قسمت مهمی از جامعه که نخبگان و دانشجویان هستند را بر عهده‌دارند.

حجت‌الاسلام مروی با اشاره به دغدغه رهبری بر مصون‌سازی جامعه در مقابل نقشه‌های دشمن، گفت: یکی از بزرگان اهل سنت در کتابی نوشت که بنی‌امیه پس از رحلت پیامبر انحرافات زیادی را در جامعه ایجاد کردند که دلیل آن زیرکی بنی‌امیه یا کم‌توانی و کم‌هوشی رقبای آن‌ها نبود بلکه دلیل آن بود که جامعه درست تربت نشده بود.

تولیت آستان قدس خاطرنشان کرد: اعراب آن روز اسلام را به‌صورت یک آداب و آیین بی‌روح آموختند و معارف والای اسلام در آن‌ها نفوذ نکرده بود و این دلیل به دست گرفتن جامعه اسلامی پس از پیامبر توسط بنی‌امیه بود.

وی با تأکید بر اینکه اگر می‌خواهیم انقلاب اسلامی را بیمه کنیم باید تفکر انقلاب و اندیشه انقلاب در عمق وجود مردم و جوانان نفوذ کند، تصریح کرد: باید جوانان را به تفکر کردن و تحلیل کردن دعوت کنیم.

حجت‌الاسلام مروی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با یک از ائمه جمعه فرمودند با جوانان انقلابی و حزب‌الله ای ارتباط عمیق‌تر داشته باشید و تنها به شعار دادن آن‌ها را دعوت نکنید.

تولیت آستان قدس با اشاره به اینکه جوانان باید تحلیل درستی از مسائل روز و جامعه داشته باشند، افزود: ارائه تحلیل درست نقش شما اساتید است که هدایت جامعه را بر عهده‌دارید زیرا رهبری در جمع خصوصی بیان می‌کردند که روزی یکی از «بداخلاق‌های سیاسی» پیش من آمد و به او گفتم در ابتدای انقلاب اسلامی زمانی که ما می‌گفتیم مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی ما را به سازش محکوم می‌کردید و می‌گفتید باید بگوید مرگ بر شرق و غرب، حالا که ما می‌گوییم مرگ بر آمریکا، می‌گویید این شعارها را ندهید و ما را به آرمان‌گرایی متهم می‌کنید که دلیل این رفتار آن‌ها این است که در ابتدای انقلاب تحلیل درستی از انقلاب نداشتند و امروز نیز این تحلیل درست را ندارند و با احساسات جلوآمده‌اند.

وی ادامه داد: رهبری برای نوشتن بیانیه گام دوم انقلاب یک هفته زمان گذاشته‌اند اما نگارش این بیانیه تنها محدود به یک هفته نبوده زیرا تجربه 40 سال انقلاب و 20 ساله قبل انقلاب را در آن آورده‌اند و این بیانیه تنها مروری برگذشته نیست بلکه راه را برای آینده نیز نشان داده‌شده است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه جوانان مخاطب اصلی گام دوم انقلاب هستند که این امر کار دانشگاهیان و اساتید را سخت می‌کند، گفت: در باور رهبری جوان‌گرایی تنها یک شعار نیست زیراکسانی که انقلاب را ساختند و جنگ را پیش بردند همین جوانان بودند.

حجت‌الاسلام مروی یادآور شد: رهبری فرمودند بر روی جوانان کارکنید و اگر مسئولیت‌ها به دست جوانان انقلاب، جهادی و حزب‌الله ای بیفتد بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود؛ با نگاهی به تاریخ انقلاب درمیابیم که هر جا جوانان انقلابی و جهادی بودند آنجا پیشرفت کرد و هر جا ما روحیه جهادی و انقلابی را کنار گذاشتیم در آنجا شکست خوردیم.

وی با تأکید بر امیدبخشی در جامعه گفت: نباید یأس و ناامیدی در جامعه تزریق شود زیرا این خواسته دشمن است و رهبری شرط پیشرفت علمی را امید به آینده دانست زیرا دشمن و جریانی در داخل به دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه هستند که باید در مقابل این جریان ایستادگی کرد.

تولیت آستان قدس تصریح کرد: دست آستان قدس به‌سوی اساتید و نخبگان دراز است و از شما اساتید در همه عرصه‌ها کمک طلب می‌کنیم.

انتهای پیام/