به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام کاظم راشد یزدی، شب گذشته در مراسم عزاداری سالروز تخریب قبور ائمه (ع) در مسجد و مجتمع فرهنگی الغدیر مشهد گفت: هیچ مذهبی در اهل سنت، تخریب قبور مؤمنان و مؤمنات را جایز نمی‌داند و از آن‌طرف زیارت اهل قبور علاوه بر اینکه منع نشده است بلکه پیامبر و اهل‌بیت به زیارت اهل قبور می‌رفتند.

وی با تأکید بر اینکه وهابیت ساخته و پرداخته دست انگلیس و برای نابودی اسلام و ایجاد تفرقه به وجود آمده است، گفت: تمام دغدغه دشمن از بین بردن وحدت مسلمانان است و برای تخریب وحدت همه کار می‌کنند اما بااین‌وجود به لطف الهی اسلام در سراسر جهان گسترده شده و هم‌اکنون از هر 5 نفر یک نفر مسلمان است.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: اگر مبلغان اسلام در نقاط مختلف حضورداشته باشند گسترش اسلام سریع‌تر انجام می‌شود اما اگر مبلغی هم وجود نداشته باشد باز هم اسلام پیشرفت می‌کند به صورتی که هم‌اکنون تنها در آمریکا 10 میلیون و در چین 70 میلیون مسلمان حضور دارند.

حجت‌الاسلام راشد یزدی با اشاره به اینکه هم‌اکنون اسلام تمام مذاهب و ادیان را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: اسلام هرچه جلوتر می‌رود روشن‌تر می‌شود و تنها مذهبی که آینده بشریت را با مهدویت روشن ترسیم کرده شیعه است.

وی با تأکید بر اینکه غدیر، عاشورا و مهدویت نقطه قوت مذهب شیعه است افزود: دنیا را سازمان ملل دارد اداره می‌کند و علی‌رغم رنگین بودن، ننگین است یعنی هیچ بشری از اداره دنیا توسط آن‌ها راضی نیست و انسان در مسائل مادی مثل مسکن، غذا و لباس خیلی پیشرفت کرده است اما آیا انسان برای این‌ها آفریده‌شده؟! اگر این‌طور باشد با حیوان چه فرقی دارد؟

این کارشناس مسائل دینی گفت: پیامبران آمدند که زندگی حیوانی بشریت را برهم بزنند زیرا بشریت برای زنده‌بودن آفریده نشده بلکه برای زندگی کردن آفریده‌شده است زیرا بشر مسیرش عمودی است یعنی انسان آفریده‌شده تا پله‌های عبودیت را طی کند و به خدا برسد.

حجت‌الاسلام راشد یزدی با اشاره به اینکه بشر همواره نیاز به معلم و راهنما داشته، بیان کرد: دو عامل زندگی را متوقف می‌کند، یکی تأسف برگذشته که در اسلام منع شده زیرا باعث پیری و نابودی می‌شود و دوم ترس از آینده است که متأسفانه نسل جوان ما دچار این آفت شده است زیرا جوانان آینده را روشن نمی‌بینند.

وی تصریح کرد: ترس از آینده امروز در اقتصادمان نیز بروز پیداکرده و تا زمانی که سرمایه‌گذار تا 25 سال آینده را روشن نبیند اقدام به سرمایه‌گذاری نمی‌کند و امروز شاهد آن هستیم که سرمایه‌ها به‌جای صنعت و کشاورزی به سمت بانک‌ها رفته است و متأسفانه امروز بانک‌ها مراکز فساد اقتصادی هستند.

این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: امید عامل حیات جامعه است و ما به دلیل مهدویت آینده روشی داریم و هرچه جلوتر می‌رویم این راه برایمان روشن‌تر می‌شود زیرا به سمت حکومت امام زمان در حال حرکت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر وهابیت بقاع معصومین را در بقیع تخریب کرد برای ما مهم نیست زیرا گنبد و بارگاه که به امام شخصیت نمی‌دهد بلکه ما به خود امام احترام می‌گذاریم و به دلیل وابسته بودن گنبد و بارگاه به امامان معصوم، آنجا نیز قابل‌احترام می‌شود.

حجت‌الاسلام راشد یزدی با تأکید بر اینکه وهابیت و دشمن با تخریب بقیع به دنبال ایجاد تفرقه در اسلام هستند، گفت: دست استکبار و دشمن از آستین وهابیت در آمده است و می‌خواهد اسلام را نابود کنند و امروز استکبار جهانی به دنبال تاریک نشان دادن آینده است.

این کارشناس مسائل دینی افزود: صوت مرگ وهابیت به گوش می‌رسد و ما باید وحدت خود را حفظ کنیم تا دشمان به اهداف شومشان که همان نابودی اسلام است دست نیابند.

انتهای پیام/