علی اصغر حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان ۱۹۸ تیم به همراه ۳۸۳ کارشناس از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید کردند خاطر نشان کرد:  در این مدت ۳۸ هزار و ۲۹۴ بازدید از اماکن هدف صورت گرفت.

وی با بیان اینکه طی این مدت تعداد اخطارهای بحرانی و غیر بحرانی دو هزار و ۳۲۳ مورد بوده است، اظهار داشت: ۷۳۹ مورد تخلف به دادگاه معرفی شدند که در این میان ۱۰۸ مورد پلمپ شدند.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد نمونه برداری سنتی و صنعتی  را ۷۳۱ مورد عنوان کرد و گفت: ۱۸ هزار و ۹۲۴ مورد نمونه برداری مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پرتابل و تعداد دو هزار و ۱۲۲ مورد آزمایشات میکروبی آب آشامیدنی و استخر انجام شد.

حسنی تعداد موارد کلرسنجی آب آشامیدنی و استخر را ۲۹ هزار و ۱۹۵ مورد عنوان و تصریح کرد:در این مدت ۱۴۶ مورد برخورد با دستفروشان دوره گرد انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت به هزار و ۴۴۵ مورد شکایت دریافتی از سامانه۱۹۰ رسیدگی شد، اظهار کرد: از ابتدای اردیبهشت ماه مقدار  ۱۱۰ هزار و ۳۰۴ کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی معدوم شده است.

انتهای پیام/