به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام احمد مروی در مراسم تکریم و معارفه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تقدیر از خدمات قائم مقام سابق تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: با برداشتن این مسئولیت از دوش آقای فاطمی امین، فرصت تمرکز بر روی مسائل اقتصادی آستان قدس رضوی و رقم زدن تحولات جدی در این حوزه برای ایشان فراهم خواهد شد.

وی افزود: آقای خاکسار هم که مسئولیت قائم مقامی تولیت آستان قدس برعهده ایشان گذاشته شد، چهر‌ه‌ای شناخته شده و مدیری شایسته و با اخلاص است که در دوران تصدی مسئولیت معاونت امداد مستضعفان اقدامات ارزشمندی را رقم زدند.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به ضرورت فراهم شدن بسترهای لازم برای ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی گفت: بر اساس تأکید رهبر معظم انقلاب باید زمینه برای کسب تجربه و ورود جوانان انقلابی، حزب الهی، مؤمن، توانمند و کارآمد به این عرصه فراهم شود.

وی ادامه داد: مدیران آستان قدس باید از بین جوانان مؤمن، انقلابی و کارآمد دو جانشین برای خود انتخاب و معرفی کنند تا ضمن تربت نسل آینده مدیران در بخش‌های مختلف، از ظرفیت نیروهای جوان برای پیشبرد بهتر امور استفاده شود.

حجت الاسلام و المسلمین مروی بیان کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب بر جوان گرایی صرفا یک شعار نیست که برای دل گرم شدن جوانان مطرح شده باشد، بلکه یک باور اعتقادی بوده که از رهگذر فراز و نشیب‌های 40 ساله انقلاب به دست آمده است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با بیان اینکه امروز عرصه جنگ با دشمن حوزه اقتصادی است، گفت: همان حضور پررنگ و اثرگذاری که شهدای گرانقدر، رزمندگان با اخلاص و جوانان با انگیزه در دوران دفاع مقدس داشتند، امروز باید در عرصه جنگ اقتصادی ظهور و بروز داشته باشد.

وی افزود: اگرچه تجربه‌های متعدد در طول عمر 40 ساله انقلاب اسلامی ثابت کرده است که نقشه‌های شوم دشمنان علیه ملت ایران هیچ گاه به ثمر نخواهد رسید، اما باید در جهت تبدیل تهدیدهای دشمن به فرصت تلاش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین مروی ادامه داد: اگر در سنوات گذشته تحریم و فشارهای اقتصادی را تجربه نمی‌کردیم، شاید در نتیجه اتکا به توانمندی‌های دیگران، هیچ گاه استعدادهای نهفته در جوانان ایرانی شکوفا نمی‌شد.

وی با اشاره به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ما باید خود را پیشگام در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب بویژه در رونق تولید بدانیم و از هیچ تلاشی در این حوزه دریغ نکنیم.

وی سرمایه اصلی آستان قدس رضوی را رضایت زائران بارگاه منور امام رضا(ع) برشمرد و خاطرنشان کرد: جلب رضایت زائران شاخص موفقیت ما در بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی است، بنابراین در صورتی می‌توان به عملکرد بخش‌های مختلف نمره قبولی داد که رضایت زائران و در نتیجه رضایت حضرت رضا(ع) جلب شود.

تولیت آستان قدس رضوی به روایتی از حضور رهبر معظم انقلاب در جمع عشایر یاسوج اشاره کرد و گفت: معظم‌له در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویر احمد به صورت میدانی در برخی از سیاه‌ چادرهای عشایر حضور یافتند و ضمن آشنایی با مشکلات آنان، به برخی از وزیران که ایشان را همراهی می‌کردند، تأکید فرمودند باید با حضور در بین مردم، از نزدیک مشکلات آنها را لمس و برای آنها چاره اندیشی کرد تا برنامه‌ریزی‌ها مطابق با واقعیت‌ها انجام گیرد و لذا صرفا در تهران به مسائل رسیدگی کردن، نمی‌تواند گره گشا باشد و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

وی بر ضرورت بازدید میدانی مدیران از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر به منظور آشنایی با مشکلات زائران تأکید کرد و گفت: زمانی می‌توانیم برای جلب رضایت زائران برنامه‌ریزی کنیم که از نزدیک مشکلات آنان را رصد کرده باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین مروی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از همه خادمان بارگاه منور رضوی به ویژه نیروهای خدماتی که با دهان روزه در ماه مبارک رمضان در جهت خدمت رسانی به زائران حرم مطهر امام رضا(ع) از هیچ تلاشی دریغ نکردند، تشکر می‌کنم.

وی با تقدیر از تلاش های صدا و سیما و اصحاب رسانه برای انعکاس ویژه برنامه‌های آستان قدس رضوی در مناسبت های مختلف، گفت: اصحاب رسانه، رسانه ملی بویژه شبکه استانی در ماه مبارک رمضان تلاش‌های بسیاری برای بازتاب برنامه‌های حرم مطهر رضوی انجام دادند که جای تقدیر دارد.

انتهای پیام/