به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمد کازری در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: تاکید رهبری بر آرایش جتگی ملت و مسوولان با احساس مسوولیت و آمادگی کامل یک نکته مهم و استراتژی است و زمانی که دشمن در ابعاد مختلف ارایش جنگی گرفته به خصوص در حوزه اقتصادی، به میدان امدن مسوولان و مردم در کنار هم با روحیه جهادی و انقلابی نیاز ضروری است.


وی تصریح کرد: توجه به مسایل معیشتی اولویت نخست کشور است و همچتانکه دشمن با ابزار خود روی این حوزه تمرکز کرده تا به نتیجه برسد ملت و مسوولان هم باید با تمام توان در این جنگ اقتصادی به میدان بیایند.


کازری بیان کرد: حربه تطمیع در برخی مسوولان مایه تاسف شده جرا که معتقدند اگر آمریکاییها مودبانه سخن بگویند می توان دوباره سر میز مداکره نشست و این در شرایطی است که آنها از مذاکره بعنوان ابزار و اهرم فشار علیه ملت و کشور استفاده می کنند که قبلا این تجربه تلخ را کسب کردیم.


وی افزود: محور تصمیم گیری های کلان توسط رهبری نظام ترسیم می شود و قابل پذیرش نیست برخی افراد از روی موضع ضعف به دشمن گرا بدهند تا فشار بیشتری بر مردم وارد شود.


خطیب موقت جمعه تربت حیدریه گفت: اگر شرایط را به خوبی درک کنیم موقعیت دشمن برجسته نیست و لذا با بررسی شرایط جهانی و متطقه ای و نگاه به واقعیت های بالفعل و بیداری ملتها و سلطه ناپذیری ملت ها در جاهای مختلف دنیا و از همه مهمتر تغییر عوامل موثر قدرت در جهان به این نتیجه خواهیم رسید که نظام اسلامی در اوج اقتدار و صلابت است.


وی خاطر نشان کرد: امروز تهدیدات آمریکا در دنیا کم اثر شده و با بررسی قدرت نظامی در جمهوری اسلامی و وضعیت برتر کشور که باعث شده آمریکا آینده خود و مزدوران متطقه ای را در خطر ببیند به دنبال مذاکره برای برد موشک ها و نفوذ منطقه ای است، لذا هیچ انسان با شعوری بر سر ناموس خودش با دشمن مذاکره نمی کند.


انتهای پیام/