به گزارش صبح توس؛ علی طاهریان در جمع خبرنگاران شهرستان کاشمر کمبود و فرسوده بودن فضاهای مدارس در زمره چالش های آموزش وپرورش شهرستان نام برد و اظهار داشت: با توجه به قدیمی بودن مدارس و فضاهای موجود و از سویی رشد جمعیت و افزایش مهاجرت به شهرستان، در حال حاضر با کمبود جدی فضا مواجهیم.

 وی با اشاره به این که اگر توجه ویژه ای به وضعیت آموزش کاشمر نشود در سالهای آینده با مشکلات جدی مواجهیم، خاطرنشان کرد: سرانه فضاهای ورزشی در کاشمر یکی از پایین ترین سرانه ها در سطح استان خراسان رضوی است، از سویی از داشتن فضاهای تربیتی و فوق برنامه که دانش آموزان بتوانند به موازات فعالیت علمی آموزش های رسمی مهارت های جانبی را فرا گیرند، در تنگنا قرار داریم.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر از آسیب های اجتماعی به عنوان دغدغه مهم پیش روی آموزش و پرورش یاد و تصریح کرد: مسائل اقتصادی تأثیر بسیاری بر فعالیت مدارس گذاشته و باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

وی ادامه داد: شهرستان کاشمر در خصوص ازدواج زودهنگام آمار بالایی ندارد، ولی مواردی هست که بیشتر ازدواج های زودهنگام در روستاها اتفاق می افتد.

طاهریان با اشاره به این که متأسفانه سال گذشته در روستاها ازدواج دانش آموزان کلاسهای چهارم و پنجم ابتدایی و امسال ازدواج در پایه ششم را داشته ایم ولی شیوع بسیاری نداشته است، اذعان کرد: در این خصوص آموزش و پرورش ورود می کند و با دادگستری هماهنگی هایی به عمل آمده که اگر شوهر بخواهد مانع تحصیل همسرش شود از طریق دادگاه اقدام شود.

وی در خصوص مصرف ناس در بین دانش آموزان عنوان کرد: متأسفانه این مسئله شایع و بعضا گزارشاتی داشته ایم و در جلسات مختلف شهرستان هم این مورد را بارها اعلام کرده و از مسئولان مربوطه تقاضا شده در صورت امکان با فروشندگان اطراف مدارس برخورد جدی صورت گیرد.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر در پایان تشریح کرد: در مدارس اقدامات مراقبتی انجام می شود ولی در بیرون مدرسه باید مسئولان مربوطه اقدام کنند که تاکنون چند مغازه در این خصوص پلمپ و با آنها برخورد شده، اما برخوردها بازدارنده نبوده است.

انتهای پیام/