به گزارش صبح توس؛ محمد تیموری صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه و مدیران روابط عمومی‌ها با موضوع فراخوان طرح بسیج ملی کنترل فشارخون، اظهار کرد: از مجموع 384 هزار نفر جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه حدود 176 هزار نفر بالای 30 سال مستعد شرکت در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون هستند که به سه صورت می‌توانند در این طرح شرکت و از سلامتی خود اطلاع پیدا کنند.

 

وی تصریح کرد: در سال 96 از مجمع 1500 مرگ‌ومیر در منطقه تربت‌حیدریه 750 فوتی به دلیل عارضه سکته‌ها و بیماری‌های قلبی و عروقی بوده و 150 فوتی به دلیل سرطان و 120 فوتی در سوانح به وقوع پیوسته است.

 

تیموری بااهمیت برشمردن درمان فشارخون، تأکید کرد: تنها 19 درصد از مبتلایان به فشارخون دنبال درمان هستند و این در حالی است که 44 درصد افراد از بیماری فشارخون خود اطلاع ندارند، لذا سعی داریم تا بااطلاع رسانی مناسب و همکاری‌های بین بخشی افراد بالای 30 سال برای اطلاع از سلامتی خود در این طرح ملی شرکت کنند.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: از ابتدای آغاز این طرح 16 ایستگاه سیار در سطح شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه در طرح ملی بسیج کنترل فشارخون فعالیت دارند که از این تعداد 10 ایستگاه در سطح شهرستان تربت‌حیدریه است.

 

غلامرضا میری افزود: علاوه بر ایستگاه‌های سیار، مراکز و پایگاه‌های جامع سلامت در حاشیه شهرها نیز آماده ارائه خدمت در این طرح همگانی به جمعیت بالای ۳۰ سال هستند.

 

وی بیات کرد: در روز عید فطر 5 ایستگاه سیار در محل‌های نماز عید مستقر خواهند شد و علاوه بر آن این آمادگی را داریم هر اداره، سازمان و نهادی که درخواست شرکت در این طرح ملی را داشته باشند در محل همان اداره این طرح اجرا شود.

 

طرح بسیج ملی کنترل فشارخون تا 15 تیرماه در ایستگاه‌های ثابت و سیار، مراکز و پایگاه‌های خدمات جامع سلامت، کلینیک‌ها، مساجد و همچنین به‌صورت خود اظهاری در سامانه سیب(سلامت) برای افراد بالای 30 سال در حال اجراست.

 

انتهای پیام/