سعید فکوری در گفتگو با خبرنگار صبح توس با تشریح وضعیت وقوع سیلاب در سه روستای یدک، چیتگر و عمارت گفت: اولین حادثه مربوط به روستای چیتگر در کیلومتر 15 محور فاروج به قوچان بود که نیروهای عملیاتی شعبه در ساعت 2 بامداد امروز به محل حادثه اعزام و عملیات تخلیه آب از منازل این روستا را انجام دادند.

وی با بیان اینکه بیشترین آسیب وارد شده به منازل مربوط به روستای یدک است، ادامه داد: پس از وقوع سیلاب و اطلاع به مرکز امداد،  تیم امداد و نجات  قوچان در قالب 4 تیم عملیاتی در ساعت 21 دیشب 9 خرداد به این روستا اعزام شدند که در ارزیابی های اولیه 30 خانوار از سیل آسیب دیده بودند که با تلاش بی وقفه امدادگران و نجاتگران هلال احمر، عملیات تخلیه آب از 30 واحد مسکونی این روستا انجام و به بیش از 100 نفر از افراد حادثه دیده امدادرسانی شد.


وی با اشاره به آسیب دیدگی عشایر قوچان نیز افزود: همچنین دو تیم عملیاتی دیگر به روستای عمارت اعزام شده اند و در حال حاضر در منطقه حضور داشته و در حال خدمت رسانی به عشایر حادثه دیده از سیل می باشند.

 
رئیس جمعیت هلال احمر قوچان با بیان اینکه مواد و جیره غذایی برای عشایر منطقه عمارت که در سیل گرفتار شده اند، ارسال شده است، خاطر نشان کرد: در روستای یدک از 4 دستگاه موتور پمپ و لجن کش جهت تخلیه آب منازل  و 2 دستگاه دیگر در روستای چیتگر مورد استفاده قرار گرفته است و همچنین در این عملیات ها 6 دستگاه خودرو عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته و بیش از 30 نفر از پرسنل و امداد گران و نجاتگران این شعبه در عملیات ها حضور داشته اند.


فکوری در پایان تصریح کرد: در حوادث اخیر ستاد مدیریت بحران شهرستان، راهداری، آتشنشانی، پلیس راه و اداره آب و برق همکاری بسیار خوبی داشتند و با تعامل میان دستگاه ها سرعت خدمات رسانی به افراد آسیب دیده افزایش یافت.

انتهای پیام/