به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی ضمن تسلیت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و  قیام 15 خردادماه با بیان اینکه دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبتنی بر بهره مندی از ظرفیت جوانان مومن و انقلابی در بخش های مختلف است، گفت: انرژی، امید و ابتکار عمل از مهمترین ویژگی های جوانان است و جوانگرایی می بایست در جامعه ترویج پیدا کند، زیرا جوانان محافظه کاری نمی کنند و دارای شجاعت می باشند.

وی با بیان اینکه در مسیر جوانگرایی می بایست شایسته سالاری در اولویت قرار بگیرد نه روابط و تعصبات سیاسی، ادامه داد: نباید دو جریان سیاسی کشور بر مبنای تعصبات سیاسی، روابط خویشاوندی و توجه به آقازاده ها در مسیر جوانگرایی گام بردارند.

وی با بیان اینکه با وجود مشکلات اقتصادی، قطعا از پیج های این جنگ اقتصادی عبور خواهیم کرد، افزود: بزرگنمایی ضعف ها و تبلیغات گسترده علیه نظام در دستور کار دشمنان ملت بزرگ ایران قرار گرفته است اما برای حل مشکلات موجود جامعه، می بایست واقع بینی و توجه به ظرفیت ها و فرصت های بی نظیری همچون بهره گیری از جوانان در عرصه های مختلف را سرلوحه خود قرار دهیم.

خطیب نماز جمعه قوچان تقویت باور و ایمان به نتیجه مقاومت و امید به عبور از شرایط فعلی را دو رکن اصلی رشد و پیشرفت دانست و گفت: توسعه و پیشرفت ایران در سایه توجه به توانمندی های داخلی رخ خواهد داد نه تکیه بر قماربازی همچون ترامپ!

وی با بیان اینکه روز قدس، روح و نفس تازه ای به مقاومت فلسطینی ها دمیده است، خاطرنشان کرد: خیانت حاکمان عربستان سعودی، مصر و برخی کشورهای عربی در ماجرای فلسطین فراموش نخواهد شد و رژیم صهیونیستی اجرایی شدن طرح معامله قرن را با خود به گور خواهند برد و شکی نیست که در این مسیر حزب الله، حماس و سایر گروه های جبهه مقاومت تنها نخواهند ماند و مشکلات داخلی آنان نشان دهنده اضمحلال این رژیم کودک کش است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان، قیام 15 خردادماه را مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن ماه دانست و تصریح کرد: تمام قشرهای جامعه از جمله دانشگاهیان و روحانیون می بایست این حادثه بزرگ و مهم را برای نسل جوان تبیین کنند.

وی با اشاره برخی مسائل و مشکلات شهری در قوچان گفت: در این جامعه وقتی برخی ها می ترسند به دنبال شایعه پردازی و سم پاشی می روند اما ما معتقدیم محرمیت مردم با نظام عجین بوده و در تمام مسائل می بایست با مردم صادق باشیم و با انها سخن بگوییم.

امام جمعه قوچان با بیان اینکه اگر پشت پرده ای وجود ندارد چرا برخی ها نگران هستند، خاطرنشان کرد:  منفعت برخی در شایعه پراکنی است و این تریبون مقدس در اختیار بنده است و وظیفه خود می دانم که در تمامی مسائل با مردم صادقانه سخن بگویم.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره به گلایه و انتقاد برخی از شهروندان از طرح یکطرفه سازی خیابان ها نیز بیان داشت: در روز اول بنده از طرح یکطرفه سازی خیابان ها حمایت کردم اما وقتی مشکلات ادامه یافت و مردم و کسبه اعتراض کردند چرا به دنبال حل مشکلات مردم نیستیم و چرا جامعه کارگری در این شهر مورد بیگاری قرار می گیرد و حقوق های خود را با تاخیر دریافت می کنند و مدیران شهری به این مشکلات رسیدگی نمی کنند.

وی ترویج روحیه مطالبه گری در قوچان را ضروری دانست و تاکید کرد: بی توجهی به مشکلات مردم و عدم پاسخ به مطالبه گری آنان، در چارچوب رویکرد انقلاب نیست و اگر مسئول و مدیری از این پاسخ به شهروندان چه در قالب اقناع و چه عذرخواهی سرباز بزند نمی توان آن را انقلابی داست.

انتهای پیام/