به گزارش صبح توس؛ مردم شهرستان قوچان که قریب به 800 شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است، از حدود ساعت 11 صبح امروز و همزمان با سایر شهرهای کشور راه پیمایی خود را از میدان امام خمینی (ره) آغاز و از آرمان های فلسطین و آزادی قدس شریف حمایت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی در این راهپیایی گفت: روز قدس، یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی و فرصتی ویژه  برای حمایت گسترده از مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین محسوب می شود و امروز همگان، تظاهرات باشکوه آزادی خواهان سراسر جهان را علیه استکبار و ظلم می ببیند.

وی روز قدس را روز شنیده شدن صدای مظلومین جهان دانست و ادامه داد: باتوجه به مطرح شدن طرح معامله قرن، امسال موضوع فلسطین نسبت به سال های گذشته بسیار متفاوت بوده زیرا حکام عرب زیر سایه آمریکا ،درصدد عادی سازی روابط با اسرائیل می باشند.

وی تاکید کرد: شکی نیست که تمام مردم آزادی خواه جهان در برابر طرح معامله قرن خواهند ایستاد و با مشت های گره کرده و با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ براسرائیل از این طرح اعلام انزجار خواهند کرد.

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه ایران اسلامی طلایه دار حمایت از حقوق مردم فلسطین و مظلومان جهان است، خاطر نشان کرد: غربی ها بهویژه آمریکا  توقع داشتند چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نبینند اما به لطف خدا و طبق پیش بینی های رهبر انقلاب اسلامی طی سال های آینده شاهد اضمحلال کامل و محو رژیم اشغالگر قدس از صحنه روزگار و جغرافیای سیاسی خواهیم بود.

وی با اشاره به تکاپوی کشورهای عربی برای اجرای طرح معامله قرن یادآور شد: حرکت های عجیبی در برخی کشورهای عربی از جمله عربستان برای تحقق طرح معامله قرن در حال انجام است که طبق برخی از مفاد آن کشور فلسطینی قرار است به تثبیت برسد که حق داشتن ارتش را نداشته و گروه های مقاومت  می بایست اسلحه های خود را تحویل دهد.

امام جمعه قوچان با اشاره به سایر مفاد طرح معامله قرن  ادامه داد: حق بازگشت آوارگان نادیده گرفته شده و ساخت منازل آنان می بایست زیر نظر رژیم اشغالگر قدس انجام شود و شهرک های صهیونیستی توسعه یابد.

وی  با بیان اینکه نه حکام عرب و نه آمریکا و اسرائیل جرات بیان  شفاف مفاد معامله قرن را ندارند و این نشان دهنده ترس آنان از واکنش آزادی خواهان جهان است، تاکید کرد:  امروز در جهان حزب الله، انصارالله و فاطمیون توانسته اند صدای مظلومیت جهانیان را به گوش سایر امت ها برسانند و معتقدیم می بایست بیش از پیش شاهد اتحاد مسلمانان و آزادی خواهان در برابر ظلم و مبارزه با استکبار باشیم.

همچنین یکی از جوانان قوچانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: حضور گسترده  اقوام ترک، کرد، فارس و تات قوچان در هوایی بارانی در راهپیمایی روز جهانی قدس نشان دهنده بصرت و ولایتمداری مردم قوچان بوده و آرمان آزادی قدس شریف را آرامنی اعتقادی می دانیم.

وی ادامه داد: ماه مبارک، لیالی قدر و سبک زندگی امیرالمومنین علی (ع) چیزی جر حق جویی و حق طلبی نبوده و نیست و مساله فلطسین هم تقابل حق و باطل بوده و معتقدم سکوت در برابر ظلم و قرار نگرفتن در جبهه حق هر دو اشتباهی نابخشودنی است.

انتهای پیام/