به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در جمع مدیران سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: رسالت اصلی آستان قدس رضوی کار فرهنگی است و به همین دلیل همواره با بخش‌های فرهنگی ارتباط مستمر خواهیم داشت.
وی اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی و تربیتی آستان قدس رضوی باید عمیق، اثرگزار و متناسب با رویکردهای جامعه، اقتضائات نسل جوان، شرایط روز کشور و ترویج سیره رضوی در بین مردم باشد و در این زمینه از کارهای سطحی و شعاری پرهیز شود.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: در موضوعات مختلف با نگاه انقلابی برگرفته از رهبر معظم انقلاب حرکت خواهیم کرد و نگاه سیاسی، جناحی و جریانی نخواهیم داشت و برای انجام فعالیت‌های مختلف به دنبال حجت شرعی و رضای الهی هستیم.
حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: معیار و ملاک ما در مسائل فرهنگی منویات رهبر معظم انقلاب است؛ باید در فعالیت‌ها و طرح‌هایی که ارائه می‌کنیم، پیوست «فرمایشات رهبری» داشته باشیم، زیرا بهترین راهبردها در موضوعات فرهنگی را ایشان تبیین نموده اند.
وی خاطرنشان کرد: باید کرسی‌های آزاد اندیشی را در مشهد و آستان قدس رضوی زنده کنیم تا الگوی بخش‌های مختلف کشور شود و برای تمام فعالیت‌ها باید از متخصصان و اندیشمندان حوزه و دانشگاه کمک بگیریم.

انتهای پیام/