سردار حسین‌علی یوسفعلی زاده، در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، ضمن گرامی داشت ایام حماسه آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: درس‌هایی فراوانی را می‌توان از این رویداد بزرگ و تحول عظیم در دفاع مقدس گرفت.

وی افزود: بزرگ‌ترین درسی که می‌توان از فتح خرمشهر گرفت این است که با تمسک به دین می‌شود در مقابل تمام جهانیان ایستاد و هر ملتی که خالصانه از فرماندهی خود تبعیت کند به مقصد می‌رسد.

یوسفعلی زاده با بیان اینکه از تفرقه چیزی جز شکست حاصل نمی‌شود، گفت: وحدت درس بعدی است که می‌توان از این حماسه بزرگ گرفت و خرمشهر نشان داد که چگونه تمامی نیروهای مسلح، بسیج و مردم با هم متحد شدند و تبدیل به طوفان خشمی شد که بر سر دشمان فرود آمد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی یادآور شد: انسجام‌بخشی به داشته‌ها یکی دیگر از درس‌ها خرمشهر بود و زمانی که با تمسک به دین، اطاعت از رهبری و وحدت پای‌کار آمدیم امدادهای الهی نیز نازل شد و همین داشته‌های اندک ما مشت درشتی شد و بر دهان دشمن خورد و امروز باید به داشته‌هایمان تکیه کنید و نباید حسرت نداشته‌ها رو خورد.

وی با بیان اینکه امروز نیز در مواجه با دشمن باید از درس‌هایی که در دوران دفاع مقدس گرفته‌ایم استفاده کنیم، گفت: متأسفانه عده‌ای در داخل کشور با صغراکبرا چیدن به دنبال القای سناریوی جنگ زودهنگام میان ایران و آمریکا هستند تا با اعمال فشار به مردم و مسئولان امتیازاتی را برای دشمن فراهم کنند.

یوسفعلی زاده ادامه داد: اما مردم باید آگاه باشند که همان‌طور که رهبر انقلاب اسلامی فرمودند«جنگ نمی‌شود و مذاکره نمی‌کنیم» زیرا آمریکا در قواره‌ای نیستند که جنگ دیگری را شروع کنند و جمهوری اسلامی نیز از ابتدا جنگ‌طلب نبوده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی همواره در موضع دفاع مردانه بوده و آغازگر جنگ نخواهد بود، افزود: مردم ما باید توجه داشته باشند که با دشمن پیمان‌شکن مذاکره کردن حاصلی ندارد و مذاکره با چنین افرادی یا خیانت است یا حماقت و سمی مهلک برای آحاد مردم است.

وی خاطرنشان کرد: مگر ما از مقاومت و ایستادگی چه ضرری دیده‌ایم که نخواهیم آن را ادامه دهیم و امروز در ما در 41 سالگی انقلاب قرار داریم و آمریکایی‌ها هر آنچه در توان داشته‌اند در دشمنی ورزیدن به ما انجام داده‌اند و راه به‌جایی نبردند.

یوسفعلی زاده مقاومت را راهبرد اصلی نظام و نیروهای مسلح اعلام کرد و گفت: فرمول مقاومت به خارج از مرزهای جمهوری اسلامی صادرشده است و کارآمدی خود را نشان داده لذا مقاومت بهترین راهبرد در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن است.

انتهای پیام/