به گزارش صبح توس؛ مصادف با شب نوزدهم ماه رمضان، مشهد الرضا(ع) سراسر غرق در ماتم و عزا شد. گنبد بارگاه منور رضوی روز جمعه به احترام ایام ضربت خوردن امام علی(ع) همراه با دیگر نقاط این بارگاه و شهر مقدس مشهد سیاه‌پوش شد تا حال و هوای این ایام متفاوت‌تر از همیشه باشد.

زائران و مجاوران از گوشه‌کنار ایران اسلامی در جوار امام رئوف(ع) حاضر شدند تا همه یک‌صدا دعای ملکوتی جوشن کبیر را با هم بخوانند و در زمان رقم خوردن سرنوشت یک ساله خود دست به دامان امام مهربانی‌ها شوند.

میلیون‌ها عاشق ولایت و امامت مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را با قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر آغاز کردند و نوای باشکوه «سبحانک یا لا اله الا انت، الغوث الغوث خلصنا من النار یا رب» در جای‌جای حرم مطهر رضوی طنین‌انداز شد و در انتها با قرآن‌هایی بر سد و با چشمانی اشک‌آلود از خداوند طلب آمرزش و مغفرت کردند.

آستان قدس رضوی، مساجد و حسینه های مشهد مقدس نیز برای شب‌های قدر برنامه‌های ویژه ازجمله سخنرانی و عزاداری و مرثیه سرایی در نظر گرفته‌اند تا زائران و مجاوران بتوانند از فیوضات این ایام پربرکت به بهترین شکل بهره‌مند شوند.

در ایام شب‌های قدر آیت‌الله علم الهدی، آیت‌الله رئیسی و آیت‌الله سید احمد خاتمی، سخنرانان ویژه این سه شب در بارگاه منور رضوی هستند و ذاکران و مداحان برجسته کشوری و استانی نیز به مدح امام علی(ع) و مظلومیت ایشان می‌پردازند.

انتهای پیام/