به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: سوم خرداد یادآور حماسه جاودانه آزادسازی خرمشهر از اشغال رژیم عراق و سند ایستادگی یک ملت در برابر سلطه گران و متجاوزان است.

وی همچنین ادامه داد: آن روز که صدام با تحریک کشورهای شرق و غرب و حمایت بسیاری از کشورهای منطقه حمله همه جانبه خود به ایران اسلامی را آغاز کرد تصور نداشت که کمتر از ده سال طناب دار را بر گردن خود خواهد دید.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه فتح خرمشهر پیروزی بزرگی بود که با نصرت و یاری خداوند متعال به نتیجه رسید، خاطرنشان کرد: آزاد سازی فتح خرمشهر با فرهنگ و تفکر بسیجی و گفتمان مقاومت به ارمغان آورد.

وی با تاکید بر اینکه در این فتح از همه شهرها و استان ها حضور داشتند و این حماسه بزرگ را به وجود آوردند، تصریح کرد: فتح خرمشهر نماد ایستادگی و مقاومت بود که توانست طومار تروریست و تکفیری را در منطقه در هم بپیچد و همین ایستادگی و مقاومت می تواند ریشه مستکبران را بخشکاند.

ناهیدی با اشاره به هفته خردادماه روز قانون گذاری و هفته مجلس، اذعان کرد: در حالی که مجلس دهم به سومین سال خود نزدیک می شود ارزیابی ها نشان می دهد که این مجلس در یک جمع بندی کارنامه و نمره درخشانی در حوزه های مختلف ندارد.

وی با بیان اینکه نمایندگان در این بزنگاه ها و پرونده های مختلفی که مردم در گیر آن هستند می توانستند عملکرد بهتر و قابل دفاع تری را بر جای بگذارند، عنوان کرد: نظارت یکی از وظایف مجلس است و اعمال نظارت از طریق رای اعتماد به وزیران، سوال از رئیس جمهوری و وزیران و استیضاح وزیران و... است

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه مجلس با توجه به شرایط فعلی و مشکلاتی که وجود دارد می توانست عملکرد بهتری را بروز دهد، تشریح کرد: اصل ۷۶ حق تحقیق و تفحص در این امور را به مجلس واگذار کرده که مجلس این وظیفه اصلی خود را بدرستی انجام نداده است.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: دولت کارخانجات خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است و برخی اعتقاد دارند که قیمتش با قیمت واقعی نیز فاصله زیادی دارد و برخی نیز این بعضی از این کارخانه ها را تخریب و تبدیل به برج کرده اند و مقام معظم رهبری بارها این موارد را متذکر شده اند ولی گویا اراده ای در نمایندگان وجود ندارد که سازمان خصوصی سازی را مورد حسابرسی قرار دهند.

ناهیدی با بیان اینکه ملت در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می بردم و در این اوضاع کم لطفی ها فشارها و سختی ها مجلس چه باری را از دوش مردم برداشته است، افزود: چرا تیغ نمایندگان مجلس کند شده و نمایندگان به عنوان وکلای ملت در کجای این معادله قرار دارند؟

وی با تاکید بر اینکه بده بستان های حزبی زبان نمایندگان را کوتاه می کند و زمینه را برای کند شدن تیغ مجلس فراهم کرده است، اظهار کرد: نگاه حزبی و جناحی به مسائل برخورد عادلانه را از مجلس گرفته است.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به اینکه رابطه نمایندگان و دولت با یکدیگر نیز باعث کند شدن تیغ مجلس می شود، تصریح کرد: نمایندگان در زمان تبلیغات وعده های آن چنانی می دادند و حال باید در برابر دولت کوتاه بیایند تا بتوانند وعده های خود را عملی کنند.

وی با بیان اینکه بستر ها و شرایطی فراهم شده که مجلس در رأس همه امور نباشد و مجلس ضعف های فراوانی داشته باشد، اذعان کرد: با وضع موجود نمی توان امیدی به کارکرد مجلس و برگشت به رأس امور داشت .

ناهیدی در پایان با اشاره به روز جهانی قدس، خاطرنشان کرد: باید سعی داشته باشیم با حضور در راهپیمایی روز قدس دین خود را به مردم مظلوم فلسطین ادا کنیم.

انتهای پیام/